הפיקוח יוחמר

התנאים המפנקים של האסירים הביטחוניים נחשפים, ושב"ס משנה מדיניות

לאחר עתירה שהוגשה בנוגע לתנאים המפליגים של האסירים הביטחוניים בכלא הישראלי החליטו בשב"ס לרענן נהלים ובנוסף חשפו את כל ההטבות המפליגות שהם מקבלים (בארץ)

ב. ניסני | כיכר השבת |
אסירים בכלא (צילום: Nati Shohat /Flash90)

התנועה הימנית 'אם תרצו' הצליחה להוציא משב"ס מידע חלקי על האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל. לאחר שלא הצליח לספק לתנועה את כל בקשת חופש המידע שלה, שב"ס החליט לשנות את הנהלים ולהחמיר את הפיקוח.

בתנועה רצו תשובות לגבי כמויות הביקורים של האסירים, על פי תשובת שב"ס ישנם אסירים ביטחוניים אשר זוכים לביקורים של פעם בשבועיים על ידי קרוביהם, יתר האסירים זוכים לכך פעם בחודשיים. להבדיל מאנשי חמאס מיהודה ושומרון, אסירי חמאס מעזה אינם מקבלים כלל ביקורים.

לראשונה נחשף בפירוט מה מקבלים האסירים: מתקני הכושר להם זוכים המחבלים בבתי הכלא השונים, בין המתקנים ניתן למנות מתקני חתירה, מקבילים, ספת בטן ואופני כושר.

ברשימה המלאה של מתקני הכושר למחבלים בבתי הכלא נמצאים בין היתר: בכלא גלבוע ישנם 9 מתקני חתירה ו-8 מתקני מקבילים סה"כ 17 מכשירים, בכלא מגידו 9 מתקני אופניים, 9 מתקני חתירה ומתקן אחד של מקבילים סך הכל 19 מתקנים, בכלא נפחא מתקן מקבילים אחד וספת בטן אחת, סה"כ 2 מתקנים.

בכלא עופר ישנם 10 מתקני חתירה ו-10 מתקני מקבילים סה"כ 20 מתקנים, בכלא קציעות יש 21 מתקני מקבילים ו-21 ספות בטן בסך כולל של 42 מתקנים וכלא רמון ישנם 10 מתקני מקבילים ו-10 ספות בטן בסך כולל של 20 מתקנים.
על פי תשובת שב"ס בכלל בתי הכלא הביטחוניים יש כ-120 מתקני כושר עבור אסירים ביטחווניים בלבד.

בתשובה לשאלה על מספר העיתונים וכתבי העת להם נחשפים המחבלים בבתי הכלא נחשף כי אסיר ביטחוני זכאי למנוי יומי לעיתון ולמנוי אחד לכתב עת, אסיר באגף הפרדה/שמור ראשי עיתון אחד ו-2 כתבי עת, ככל הנראים כל המנויים על חשבון המדינה.

בהמשך לשאלות בנוגע לספרייה באגף הביטחוני, שב"ס הודה לראשונה, כי הוא אינו עוקב אחרי התכנים של הספרים הנקראים ע"י האסירים הביטחוניים.

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" אשר האגף המשפטי של התנועה חשף את המידע מסר בתגובה, כי "מביש לראות את התנאים המופלגים להם זוכים המחבלים בבתי הכלא במימון הציבור הישראלי. דפדוף בשלל עיתוני היום, שמירה על כושר גופני במתקני כושר וביקור של דיפלומטיים בכירים הם תנאים של בתי מלון. טוב עשה שב"ס שהחליט על נהלים חדשים בעקבות הבקשה שלנו אולם מוטב שהדברים לא היו מגיעים למצב זה. הגיע הזמן שהממשלה תאשר את המלצות ועדות השר ארדן להפסקת החגיגות בבתי הכלא על ידי המחבלים. תנועת "אם תרצו" לא תשקוט ולא תנוח עד שהחגיגות בבתי הכלא של אותם רוצחים שפלים תפסקנה לחלוטין".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר