פרובוקציה?

שוטרים התחפשו לערבים, ועצרו שני נערים בבת עין

שני שוטרים התחזו לטכנאים ערבים ונכנסו אל מרכז היישוב בת עין סמוך לגני הילדים • נערים חשדו כי מדובר באירוע חדירה ליישוב, ובמקום התפתחה תגרה בסיומה נעצרו (בארץ)

שני שוטרים המחופשים לטכנאים ערבים הגיעו היום (שלישי) ליישוב בת עין בגוש עציון, והסתובבו באיזור גני הילדים במרכז היישוב.

נוכחות ה'טכנאים' עוררה את חשדם של שני נערים שעברו במקום, השניים נגשו אליהם וניסו להבין לפשר מעשיהם. הערבים המתחזים לא ענו תשובות ברורות והגבירו את חששם של הנערים.

בשלב מסוים החלו דחיפות בין אחד מהנערים ל'טכנאים', הנער הנוסף שראה כי תוקפים את חברו נחלץ להגן עליו באמצעות גז פלפל.

השוטרים המחופשים זינקו על הנערים יחד עם שוטרים נוספים שהסתתרו בקרבת מקום. זוג הנערים, שניהם קטינים, נעצרו ונלקחו לחקירה במשטרת מחוז ש".

כידוע, בת עין הינו מבין היישובים היחידים ביו"ש אשר תושביו דוגלים בעבודה עברית וערבים אינם מורשים להיכנס למקום. כמו כן לאורך 30 שנות היישוב הרשויות השונות מכבדות את רצון התושבים ולמקום נשלחים אנשי מקצוע ותחזוקה יהודים בלבד.

תושבים בבת עין מציינים כי אך בדרך נס לא חלף במקום תושב חמוש כי אם זה היה מבחין בנערים מותקפים על ידי אדם הנחזה לערבי הרי שהאירוע יכול היה להסתיים אחרת.

עו"ד משה פולסקי המייצג את הנערים מטעם ארגון חוננו מסר: "לצערנו הרב שוב משטרת ישראל מחוללת פרובוקציה. שוטרים מחופשים לטכנאים ערבים נכנסו ליישוב בת עין וכידוע לכולם מדובר בתקופה ביטחונית לחוצה כאשר במקום ישנם גני ילדים וילדים המסתובבים ללא אבטחה. הנוכחות החריגה של מי שנראה כטכנאי, אך לדברי מרשיי נראה היה כי אין להם שום מושג בעבודתם, עוררה חשד אצל נערים במקום כי מדובר באירוע ביטחוני, הם ביקשו לברר, הם נגשו להבין במה מדובר והללו לא ענו שום תשובות ברורות והחשד רק גבר. משם העניין התפתח לדחיפות הדדיות כאשר נער נוסף שראה את חברו מותקף ביקש לסייע לו ולהדוף את התוקף".

"לא ברור למה משטרת ישראל מחוללת פרובוקציות ויוצרת אירועים שלולא הכיפה האדומה המשטרתית כלל לא היו באים לעולם. בפרט כאשר מדובר בתקופה ביטחונית לחוצה כאשר כל רגע יש חשש להסתננות של מחבל ליישוב. אבל משאבי משטרת ישראל במקום להתמקד במיגור הפשיעה מתמקדים ביצירת פרובוקציות".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה ל'כיכר השבת': בפעילות של שוטרי משטרת ישראל בישוב בת עין הותקפו השוטרים על ידי שני חשודים (קטינים) וגרמו לפציעתו באורח קל של אחד השוטרים. השניים נעצרו לחקירה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר