המשבר הכלכלי

השר אריה דרעי דורש: 'תלושי מזון' מהמדינה למשפחות

בעקבות המשבר הכלכלי ההולך ומתגבר בשל הקורונה, ומיליון המובטלים שכבר ישנם, מעלה השר דרעי רעיון חדש-ישן: להחזיר ישראל את חלוקת 'תלושי המזון' מטעם המדינה (בארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
השר דרעי (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

לקראת הצגת התוכנית הכלכלית, יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, פנה הערב (חמישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל בבקשה לאשר תמיכה גם למשפחות הסובלות ממצב כלכלי קשה.

בפתח מכתבו כותב דרעי לנתניהו: "היום הנך אמור להציג תכנית כלכלית בהיקף של עשרות מיליארדים לטובת אזרחים ועסקים שניזוקו בעקבות המשבר העולמי שפקד אותנו, אני מברך על פעילותך הברוכה ביצירת רשת בטחון כלכלית בתקופה כל כך קשה וחסרת ודאות".

"לצד זאת אני מעוניין לשמש לפה ושליח לאוכלוסיה שקולה לא נשמע", פונה יו"ר ש"ס. "לצערי ישנן עדיין אוכלוסיות חלשות ביותר בחברה הישראלית מהמגזרים השונים הכללי החרדי והערבי שמתקשים בשגרה ועל אחת כמה וכמה בעידן משבר, אוכלוסיות אלו נהנות מתמיכות ומלגות שמקורן מפילנתרופיה שכידוע צמצמה משמעותית את היקפי התמיכה והותירה קהילות גדולות ללא יכולת בסיסית לצרוך לחם וחלב".

נתניהו על תכנית הסיוע הכלכלית שמגבש (צילום: מתוך פייסבוק)

דרעי כותב על התוכנית שבנה בכדי לסייע למשפחות קשות היום: "לכן הגיתי תכנית ממוקדת ויעילה שתתן מענה ישיר לציבור החלש ביותר, והוא באמצעות מדד שקובע כי כל משפחה הזכאית להנחה בארנונה של מעל 70% במסגרת מבחני הכנסה, תכנס תחת הקריטריון הקובע לתמיכה הנדרשת, מבחני ההכנסה נעשים על ידי הרשויות המקומיות בכל שנה על פי טבלת ההנחות המוסדרת בתקנות הסדרים במשק המדינה".

לדבריו, "קריטריון זה יתן מענה שוויוני ללא משוא פנים והעדפות כלשהן וכך תגיע התמיכה לנזקקים ביותר לצרכים הבסיסיים ביותר. במסגרת התמיכה שתעבור דרך המערך של הרשויות המקומיות, תקבל כל משפחה שוברים לצריכת מזון ומוצרי צריכה בסיסיים, על פי אומדן ראשוני ישנן כ-150,000 משקי בית בישראל אשר עונים לתנאי זה".

לפי בקשת דרעי מרה"מ ושר האוצר, המשפחות שיוכרו כזכריות לקבל את המענ יקבלו את הסכום לפי מספר הנפשות בבית: 1-3 נפשות - 1500 ש"ח. 4-6 נפשות - 2000 ש"ח. למעלה מ-7 נפשות - 2500 ש"ח. על פי ההערכות, מדובר בעלות של 300.000.000 שקל בחודש.

הצעתו של דרעי

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר