עוקפת את תל אביב

התפרצות קורונה חסרת תקדים בעיר מודיעין עילית

העיר החרדית מודיעין עילית עוקפת את תל אביב במספר חולי הקורונה המאומתים • 298 חולים פעילים ל-10,000 תושבים • 2,293 חולים פעילים לעומת 1,819 בת"א • המספרים (בארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
ראש העיר יעקב גוטרמן (צילום: קובי כ"ץ)

מנתוני משרד הבריאות הבוקר (שני) עולה כי העיר מודיעין עילית שוברת שיאים מדאיגים של תחלואה בנגיף הקורונה והיא עוברת את העיר תל אביב, בה מספר התושבים כפול פי 4.5 מהעיר החרדית. כמו כן, גורם ברשות המקומית אמר ל'כיכר השבת' כי בכיר מאוד בעירייה נדבק אף הוא בנגיף, אך בחר שלא לספר על כך לתושבי העיר.

מהנתונים עולה כי תל אביב ומודיעין עילית עברו ביממה האחרונה את ה-10,000 מאומתים בסך הכל. כמו כן, במודיעין עילית יש כפול חולים פעילים מתל אבל אביב. במודיעין עילית יש נכון להבוקר 2,293 חולים פעילים בעוד בתל אביב ישנם 1,219 חולים פעילים.

רק במהלך השבוע האחרון 1,084 תושבי מודיעין עילית אומתו לנגיף הקורונה, ככל הנראה תוצאה של הפרת ההנחיות בתקופת החגים. בתל אביב - הגדולה כאמור פי 4.5 ממודיעין עילית, לשם השוואה, רק 588 תושבים אומתו בשבוע האחרון.

באשר ליחס חולים למספר התושבים, במודיעין עילית ישנם 298 חולים פעילים ל- 10,000 תושבים, בעוד בתל אביב ישנם 40 חולים ל-10,000 תושבים.

מספר הבדיקות בשבוע האחרון: בתל אביב - 9,333 ובמודיעין עילית - 6,226 בדיקות.

יצוין כי מודיעין עילית נמצאת, לצד העיר בני ברק, בראש טבלת הערים האדומות, ערים בהן מבקשים במשרד הבריאות להטיל סגר גם לאחר ההקלות הצפויות בשבוע הבא.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות