ללא צורך בניתוח

אצבע נלכדה בתוך צינור וחולצה בשלמותה

אצבע של נער בן 15 נלכדה בתוך צינור והתנפחה. במבצע שכלל את מכבי האש וצוות רפואי של המרכז הרפואי העמק, חולצה האצבע בשלמותה, ללא צורך בניתוח; צפו (אקטואליה)

הצינור לאחר שחולץ (צילום: המרכז הרפואי העמק)


נער בן 15 מאחד המושבים באזור העמקים פונה למרכז הרפואי 'העמק' כשאצבעו לכודה בתוך צינור ארוך. במבצע מיוחד שכלל סיוע של כיבוי אש, האצבע חולצה בשלמותה, ללא צורך בניתוח.

אביו של הנער סיפר לצוות הרפואי כי בנו אוהב לבנות ולהרכיב מחפצים ישנים שיש לנו במשק. "הוא הרכיב חלק של צינור ישן, מירק והבריק אותו, ותוך כדי כך, האצבע שלו נכנסה לתוך הצינור ופשוט נלכדה שם מבלי שיכולנו להוציא אותה", ספר האב, "במשך שעה ניסינו בבית עם שמנים וחומרי סיכה להוציא את האצבע וכשלא צלחנו הבנו שאין ברירה ועלינו להתפנות לבית החולים".

ד"ר רג'א חכים, רופא בכיר במערך אורתופדיה שיקום במרכז הרפואי העמק: "זה היה מחזה מאד לא שגרתי ומדאיג כי האצבע של הנער היתה בסכנה ממשית, והבנו שאין לנו הרבה זמן. זה חייב אותנו לטפל באירוע בצורה יצירתית כדי שנצליח לשמר את האצבע. היה ברור שצריך לקצר את הצינור כדי שנוכל להשחיל פנימה חוט שבאמצעותו ננתק מבפנים את האצבע מהמגע ההדוק עם הצינור.

"אין ברשותנו כלים מתאימים לניסור של צינורות כה קשיחים ולכן הזעקנו את מכבי האש שהגיעו תוך זמן קצר וביעילות רבה ניסרו את הצינור וקיצרו אותו. לאחר שהצינור קוצר, השחלנו חוט דק וחזק לתוך הצינור והתחלנו לסובב את החוט מבפנים כדי לנתק את האצבע שכבר היתה נפוחה ופצועה מאד, וכך הצלחנו לחלץ את האצבע".

"היינו בטוחים שנאבד את האצבע", אמר אמש אביו של הנער, "אבל הצוות במיון לא ויתר, הם עבדו במקצועיות מרשימה, בקור רוח וכל הזמן עודדו אותנו שהכל יהיה בסדר. בזכותם עברנו את החוויה המכאיבה והמלחיצה הזאת ואנחנו כבר בבית מתאוששים".

האצבע והצינור אחרי פעולת החילוץ (צילום: המרכז הרפואי העמק)
ד"ר רג"א חכים (צילום: המרכז הרפואי העמק)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר