כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בשער שכם. צפו

לקול מצהלות הערבים: עוכבה בגלל דגל ופרצה בבכי

שיבת ציון בת ה-20, מתארת מה אירע לה כאשר יצאה מביתה שבעיר העתיקה בירושלים, "עם סידור ודגל ישראל", ובחרה לצעוד כך במוקד המתיחות הביטחונית, בשער שכם • צפו (בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-כ"ט בסיון תשפ"א | 09.06.21
(צילום: מתוך טוויטר)

נערה יהודייה המתגוררת בעיר העתיקה בירושלים, עוכבה בידי שוטרים כאשר יצאה מביתה והגיעה לשער שכם הסמוך - מוקד המתיחות הביטחונית בעיר - עם דגל ישראל בידה.

שיבת ציון פרידמן, הנערה שנעצרה אתמול (שלישי), תיארה מה אירע, לטענתה: "יצאתי מהבית שלי, והתחלתי לצעוד ברחבי העיר העתיקה עם דגל, סידור וגז פלפל - כי רצחו במקום הזה יהודים - ותוך כדי אני חוטפת קללות מהערבים בעוון הדגל, כי הם רגילים לדרוך על הסמלים שלנו".

"פתאום, מאחוריי הגיעו שוטרים, לקחו אותי לעמדה שם, לקול מצהלותיהם של כל הערבים בשער שכם", פרצה שיבת ציון בבכי. "הם הריעו לשוטרים ש'עושים להם את העבודה' בדיכוי הגאווה היהודית".

רגע המעצר ומחיאות הכפיים של הערבים (צילום: מתוך טויטר)

לטענתה, השוטרים שמו עליה אזיקים, "זה כאב, והם אמרו לי: 'נדאג שלא תגיעי יותר לשער שכם'. זו השכונה שלי. בהשבעת חיילים בכותל אמרו לי כולם 'כל הכבוד', וכאן, 3 דקות הליכה מהבית שלי, אני נעצרת?".

"אני בת עשרים, חוויתי הרבה, ולא האמנתי שהפעם היחידה שאיעצר יהיה בעוון הדגל. הדיווח בקשר המשטרתי היה כל כך מביש: 'בחורה יהודייה הגיעה עם דגל ישראל לשער שכם כדי ליצור פרובוקציה'".

לדברי שיבת ציון, כשהיא ישבה בתוך ניידת, "כאחרונת המחבלים", שאלה אותה שוטרת למה היא בוכה. "למה אני בוכה? כי את רומסת לנו את הכבוד היהודי, וכי בנימין נתניהו פשוט דיכא את המשילות שלנו", סיימה.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "הכוחות שהיו במקום הבחינו בחשודה, אשר בינה לבין המקומיים החלו דין ודברים, העלולים להפר את הסדר במקום. היא החלה לעורר פרובוקציות, כשבידה גז פלפל, ובתגובה ביקשו ממנה השוטרים להתפנות מהמקום והיא סירבה, תוך שהיא מפרה את הסדר, מתנגדת להוראות השוטרים להתפנות ומפריעה לעוברי אורח. השוטרים נאלצו להפעיל את סמכותם כלפיה, ולאחר מכן היא שוחררה במקום".

"משטרת ישראל תמשיך לפעול ולאפשר לכל אדם את החופש הביטוי והמחאה, אך לא תאפשר כל מעשה העלול להפר את הסדר הציבורי - הכל במטרה לשמור על שלום הציבור וביטחונו", הוסיפו במשטרה.

צפו בווידאו

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר