הזינוק בתחלואה

ישיבת קבינט הקורונה הסתיימה ללא החלטות על הגבלות

בצל התפשטות זן הדלתא, התכנסת היום (רביעי) קבינט הקורנה, ובשלב הנוכחי לא נפלה החלטה כזו או אחרת על מגבלות. בנט: "נשתדל ככל האפשר להיות שקופים" (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
(צילום: עומר מירון / לע"מ; סאונד: בן פרץ / לע"מ)

קבינט הקורונה החדש התכנס היום (רביעי) שוב לדיונים, זאת בצל ההתפרצות המחודשת בתחלואת הקורונה ועליית הזן ההודי - 'דלתא', לאחר שהדיון אתמול הופסק מבלי לקבל החלטות, בשל ההצבעות בכנסת.

גם היום, הסתיימה ישיבת הקבינט ללא החלטות משמעותיות בעניין הגבלות, למעט חובת בידוד עד לקבלת תשובה מבדיקה בחזרה מחו"ל.

עוד החליט הקבינט להגביר את מבצע החיסונים הארצי ואת מאמצי ההסברה. בנוסף, להתחיל לבצע בדיקות מהירות בכניסה למוסדות גריאטריים, קייטנות ומחנות קיץ.

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר בפתח הדיון כי "העולם כרגע מתמודד עם גל עצום של זן הדלתא שמכה במדינות שונות. המטרה שלנו בממשלה היא להמשיך לנהל, ברוגע ועל בסיס מידע ועובדות, את המשך ההתמודדות מול הקורונה בכלל, וזן הדלתא בפרט".

עוד אמר בנט: "לאור הנתונים שיש לנו, אנחנו שואפים למקסימום הגנה על תושבי ישראל ועל בריאותם, לצד מינימום פגיעה כלכלית והפרעה לשגרת החיים" הבהיר. "אנחנו נשתדל ככל האפשר להיות שקופים, להסביר לציבור למה אנחנו עושים, לתת התראה ארוכה מראש לפני מהלכים ולאפשר. כלומר, במקום לסגור או לאסור ולהסביר מה לא, אנחנו נסביר איך כן, ככל האפשר".

בנט התייחס לחיסוני בני הנוער ואמר כי "יש הצלחה גדולה לפרויקט החיסונים לבני הנוער - מעל 150,000 בני נוער בגילאי 12-16 שהתחסנו בימים האחרונים. אני קורא לכולם, לכל מי שלא התחסן - צאו להתחסן. יש לנו חיסונים לכולם, תנצלו את זה, תגנו על עצמכם, כדי שלא תצטרכו להיות מוגבלים מפעילות".

לסיום הדגיש בנט את חשיבות השימוש במסכות. "יש לנו אינדיקציות גם לשימוש נרחב במסכות וגם לאפקט. המסכות הן הכלי החזק ביותר להתמודד מול הקורונה מבלי לשלם מחירים. בעזרת ה' אנחנו נצליח".

בדיון שנערך השתתפו חוץ מראש הממשלה גם שר הבריאות, שר המשפטים, שרת הפנים, השר לביטחון הפנים, שרת הכלכלה, שרת החינוך, שר הבינוי והשיכון ושרים ובכירי מערכת הבריאות.

ביממה האחרונה חלה עלייה נוספת בתחלואת הקורונה כשהתגלו 521 חולי קורונה חדשים מתוך 85,429 תוצאות בדיקות שהתקבלו אתמול, 0.7% חיוביים. יום קודם לכן נמצאו 503 חולים חדשים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר