ישראל במלחמהישראל במלחמה
מחאת המתמחים

המשמרות של הרופאים המתמחים יקוצרו

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי, תפרסם את טיוטת היתר היקף שעות העסקת מתמחים ברפואה. ההיתר יפחית את שעות העבודה למתמחים בפריפריה ל-18 שעות (בארץ)

(צילום: תומר נויברג, פלאש 90)

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי, תפרסם הערב (חמישי), לציבור את טיוטת היתר היקף שעות העסקת מתמחים ברפואה. ההיתר יפחית תחילה את שעות העבודה למתמחים בפריפריה להיקף של 18 שעות עבודה ויוגבל לעד שש תורנויות בחודש.

בתאריך ה-6 אוקטובר 2021, עתיד לפוג תוקפו של ההיתר הכללי לשעות עבודה ומנוחה שבועית והיקף שעות נוספות במוסדות רפואיים.

השרה ברביבאי קיימה בחודשים האחרונים מפגשים עם שרי הבריאות והאוצר, עשרות מתמחים, רופאים בכירים, מנהלי בתי חולים, והסתדרות הרופאים על מנת לגבש היתר חדש אשר מאזן בין צורכי המערכת לבין שעות העבודה למתמחים בישראל.

הערב תפרסם שרת הכלכלה והתעשייה את טיוטת ההיתר להתייחסויות הציבור שעיקרו הורדת היקף שעות העבודה ל-18 שעות והגבלה לעד שש תורנויות בחודש. המתווה המוצע יתחיל בעשרה בתי חולים בפריפריה כפי שהומלץ ע"י משרד הבריאות (למעט התמחות במקצועות כירורגיים) ויורחב באופן מדורג בחמש השנים הקרובות לכלל המתמחים בארץ. במקביל תבוצע עבודת מטה ע"י משרדי הבריאות, האוצר והר"י כדי לקדם את עקרונות היישום על היבטיו השונים.

ברביבאי מסרה: "בשלה העת לשנות את ההיתר הקיים ולאפשר איזון נכון יותר למתמחי הרפואה בין שעות העבודה לשעות המנוחה. יש בכך כדי להבטיח מענה מיטבי למטופלים ולמתמחים אשר יובילו את מערכת הבריאות בראייה ארוכת טווח.

הפתרון המוצע מביא לידי ביטוי את צורכי המתמחים לצד השיקולים המערכתיים. העובדה כי מדובר בחמש שנים ליישם את המתווה, תאפשר למשרדי הממשלה ולמערכת הבריאות כולה להיערך לשינוי המשמעותי שמביא ההיתר החדש.
ההתמודדות עם נגיף הקורונה הוכיחה את תרומתה המשמעותית של מערכת הבריאות לאזרחי המדינה והדגישה ביתר שאת את חשיבות שימור היתרון האנושי של הצוותים הרפואיים גם בעתיד.

בתאריך ה-6 לאוקטובר אחתום על ההיתר הקבוע, אני סבורה כי שיתוף הפעולה בין כלל הגורמים יביא לביצוע מיטבי של ההיתר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר