ישראל במלחמהישראל במלחמה
הפיגוע בירושלים

מח"ש סגרה את החקירה נגד לוחמי מג"ב

מח"ש הודיעה לעורכי הדין של שוטרי המג"ב שירו במחבל בפיגוע בשער שכם במוצאי שבת על סגירת את התיק מחוסר אשמה; "סכנה מוחשית, פעלו מתוך הגנה עצמית" (חדשות)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן והלוחמים (צילום: דוברות המשטרה)

סוף לסאגה: ‏מח"ש הודיעה בשעה זו (חמישי) לעורכי הדין של שוטרי המג"ב שירו במחבל בפיגוע בשער שכם במוצאי שבת שהוחלט לסגור את התיק נגדם מחוסר אשמה.

פרקליט המדינה, עמית איסמן, אימץ את המלצת המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) והמשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, והחליט לסגור מחוסר אשמה את תיק החקירה נגד שני לוחמי מג"ב.

כזכור, המחבל דקר עובר אורח ופצע אותו באורח בינוני-קשה, ולאחר מכן ניסה לדקור לוחם ולוחמת מג"ב. בתגובה, ירה בו הלוחם מספר כדורים שהובילו לנפילתו ארצה. המחבל לא חדל וניסה להתרומם ממקומו, כאשר הסכין עימו. הלוחמת ביצעה ירי נוסף לעברו. המחבל התרומם מעט שוב והלוחמת ביצעה ירי נוסף לעברו והוא נהרג.

"בהתאם להנחיה", נמסר, "לפיה, ככלל, במקרי מוות שאירעו כתוצאה מירי במהלך פעילות משטרתית תיפתח חקירה, למעט מקרים חריגים בהם מובהק כי לא בוצעה עבירה, הוחלט על דעת פרקליט המדינה והמשנה לעניינים פליליים לפתוח בחקירה כדי לבחון האם כל מקטעי הירי בוצעו כדין".

"חקירת התנהלות לוחמי מג"ב באירוע נוהלה ע"י מח"ש ביסודיות, במקצועיות וביעילות. המלצת מח"ש, אליה הצטרף המשנה לפרקליט המדינה, הובאו בפני פרקליט המדינה שהחליט לאמץ את עמדתם ולסגור את התיק מחוסר אשמה. לאחר חקירה ובירור הדברים נמצא, כי הסבריהם של לוחמי מג"ב לפיהם הם פעלו מתוך הגנה עצמית עלו בקנה אחד עם יתר ממצאי החקירה, לרבות סרטון אשר תיעד את האירוע במלואו", נכתב בהחלטה.

"בסיכום בחינת מכלול הנסיבות נמצא, כי מדובר היה באירוע שנמשך שניות בודדות בלבד, בנסיבות בהן קמה סכנה ממשית ומוחשית לחיי הלוחמים והאזרחים במקום, ולנוכח זאת, לרבות נחישותו של המחבל להביא לפגיעה בנפש, נמצא כי היתה הצדקה חוקית לשימוש בנשק ולכן הוחלט, כאמור, כי יש לגנוז את התיק נגד הלוחמים מחוסר אשמה".

עו"ד שמואל הורביץ ממשרדו של עו"ד נדב גדליהו מסר: "אנו שמחים על המסקנה הברורה והמהירה. לעניות דעתי היה צריך לגשת לאירוע באופן יותר אמיץ מבחינת מח"ש (לקיים בדיקה ולא חקירה)".

"מאחלים רפואה שלמה לפצוע", הוסיף, "ובהצלחה בהמשך השירות ללוחמים האמיצים. לפני סיום, מקווה שמח"ש יפרסמו לעיון הציבור את הנוהל המעודכן והמלא".

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן בהתייחסות לסגירת התיק מחוסר אשמה של הלוחמת רש"ט ש' והלוחם רס"ר ל':

"החלטה נכונה של המחלקה לחקירות שוטרים לסגירת התיק מחוסר אשמה כפי שצריך להיות.

הלוחמים שחתרו למגע וסיימו את האירוע תוך מספר שניות גילו נחישות, אומץ לב, חתירה למגע ומקצועיות ובכך הצילו חיי אדם נוספים. הענקנו ונמשיך להעניק להם את כל התמיכה והלווי שצריך בכלל ההיבטים.

אנחנו נמשיך לגבות את הלוחמים שלנו שפועלים ברחבי הארץ נגד טרור ופשיעה חמורה תוך שהם מסכנים את חייהם בכדי להוות חומת המגן של אזרחי ישראל."

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר