ההכנות ליום ראשון

נאום זלנסקי: כך בכנסת מנסים למנוע מבוכות

באורח נדיר, אחרי יציאת לפגרה, יתכנסו חברי הכנסת לשמיעת נאומו של זלנסקי • כך מתכוננים בכנסת לנאום: מי צפוי להשתתף ואיך מנסים למנוע התערבויות מביכות בנאום (מלחמה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
הנשיא זלנסקי בלשכתו (צילום: טוויטר)

אחרי שריגש פרלמנטים באירופה ואת הקונגרס האמריקני, נשיא אוקראינה וולדמיר זלנסקי צפוי לשאת נאום בפני חברי הכנסת, שיתכנסו במיוחד אחרי היציאה לפגרה, ביום ראשון הקרוב בשעת אחר הצהרים מאוחרת.

לפי הדיווח של דפנה ליאל, הכתבת הפוליטית של חברת החדשות, חברי הכנסת יוכלו להיכנס מאיפה שירצו אבל התבקשו להיות במקום מכובד. חברי הכנסת יהיו על 'מיוט' בזום. יו״ר הכנסת מיקי לוי ישהה פיזית באחת מהועדות בכנסת.

בנוסף, הכנסת תפתח חדר לחברי כנסת שאין להם זום. לנאומו של זלנסקי הוזמנו כל חברי הכנסת והשרים, גם השרים שאינם חברי כנסת. גם ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד צפויים להשתתף בנאום. בינתיים חצי מחברי הכנסת של הליכוד כבר נרשמו לדיון.

בכדי להימנע מהתערבויות מביכות או ניסיונות לשבש את הנאום בכנסת עמלים על יצירת קישור מאובטח לצופים.

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', סאגת נאומו של זלנסקי בישראל עוררה סערה לאחר שיו"ר הכנסת מיקי לוי סירב בתחילה לבקשת זלנסקי לנאום בפני המליאה בטענה כי לאחר הפגרה הכנסת נכנסת לתקופת 'שיפוצים'. לאחר שהדבר התפרסם הופעל לחץ ציבורי כבד וכאמור, לבסוף נמצא הפתרון.

השיחה תתקיים במקביל למאמצי התיווך המתמשכים של ראש הממשלה נפתלי בנט, לטענת גולשים רבים הסיבה בשלה היא נדחתה מלכתחילה היא מכיוון שבנט לא רצה להראות תמיכה פומבית באוקראינה.

יושב-ראש הכנסת ח״כ מיקי לוי אמר: "לכבוד יהיה לי ולכנסת לארח את הנשיא זלנסקי לנאום בפני חברי הכנסת, בשעה קשה זו בה ניצב העם האוקראיני".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר