ישראל במלחמהישראל במלחמה
תיעוד גלריה

שבת חברון: האלפים זורמים לעיר לשהות במערת המכפלה

בחברון החלו בקליטת אלפי האורחים אשר ממשיכים וזורמים ליישוב היהודי בחברון לכבוד שבת חיי שרה - שבת חברון • ביישוב היהודי הודיעו על בניית שכונה חדשה בעיר האבות (בארץ)

(צילום: חיים טויטו)

בחברון החלו בקליטת אלפי האורחים אשר ממשיכים וזורמים ליישוב היהודי בחברון לכבוד שבת חיי שרה - שבת חברון. עשרות אלפי האורחים אשר ישבתו השבת בעיר יתארחו ויסעדו בבתי משפחות בחברון ובקרית ארבע אשר פתחו את בתיהם לאלפי האורחים. בנוסף, חב"ד חברון יארחו אלפי סועדים באוהלי ענק שנבנו ברחבת מערת המכפלה.

גם הכנסת אורחים חברון, החלה החל מאתמול ועד לצאת השבת לחלק עוגות וצולנט באוהל הסעדה מיוחד שהוקם בסמוך למערת המכפלה.

בתוך כך, תחת הכותרת "זוכרים את העבר, בונים את העתיד", מכריזים ביישוב היהודי בחברון על בניית שכונה חדשה ועל הרחבת היישוב. העבודות לבניית השכונה החלו בימים האחרונים במרץ, לקראת הרחבה משמעותית של היישוב היהודי בעיר.

"אל מול גל הטרור, אנחנו ממשיכים להעמיק שורשים בעיר האבות, הטרור לא יעצור אותנו", אומרים ביישוב היהודי בחברון.

ביישוב מצביעים על התמיכה האדירה של עם ישראל, ביכולת היישוב להתפתח "האלפים שתומכים ביישוב, הם המנוע שלנו, התמיכה האדירה בחברון, היא נותנת לנו את היכולת להמשיך להתגורר ולהתפתח בעיר, הציבור והתמיכה הם היכולת שלנו להעמיק שורשים בעיר", הוסיפו.

מנכ"ל היישוב היהודי בחברון אורי קרזן אומר: "זאת מסורת ארוכת שנים שגדלה עם השנים ובעז"ה יהיו עשרות אלפי אנשים שעומדם להשתתף בחגיגות של שבת חיי שרה שבה מסופר על הקניין של מערת המכפלה, קניין שאותו אנחנו זוכים לקיים גם אלפי שנים אחרי. כל שנה מחדש מרגש לראות את ההכנות לקראת הגעתם של האלפים הרבים, ומשמח אותנו לראות את המוסרת נמשכת, הולכת ומתעצמת, והעם היהודי מתחבר לשורשים שלו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר