הפיגוע בחווארה

הורי הנרצחים: "קיבלנו סטירת לחי; כבר לא נוביל אותם לחופה"

אם שני האחים שנרצחו אתמול בפיגוע בחווארה, אמרה היום: "גירשו אותנו מגוש קטיף - קיבלנו סטירת לחי מהמדינה, אבל לא חשבנו לא לשלוח את הילדים לצבא, את הילדים כבר לא נוביל לחופה" | הדברים המלאים (חדשות בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
ההורים של האחים יניב הי"ד ביום שישי האחרון (צילום: באדיבות המשפחה)

אסתי והרב שלום יניב, הורי שני האחים שנרצחו אתמול בפיגוע בחווארה - הלל ויגל יניב הי"ד, נתנו הצהרה לתקשורת יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "נאסוף כוחות ונבנה את ארץ ישראל".

אסתי סיפרה על הילדות בגוש קטיף, ועל אהבתה למדינה ולצבא למרות סטירת הלחי המצלצלת לדבריה שקיבלה מהמדינה: "שלחתי את שני הילדים שלי לצבא. לא השתמשנו בזה ככלי פוליטי. אנחנו רוצים אחדות. אסור לפגוע בצבא".

לדברי האם: "אמרתי לילדים שלי להישאר משפחה מאוחדת. אנשים אחים אנחנו, עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה, צריך אחדות".

הרב שלום ציין, כי בחצר ביתם נמצאים בני נוער רבים: "החברים הכי טובים שלהם היו יכולים להיות איתנו כאן עכשיו. אני מתחנן שזה יהיה האירוע האחרון"

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: "אנחנו נמצאים במציאות הזויה ובלתי מתקבלת על הדעת, רצח שהוא כמו הוצאה להורג של שני צעירים שנוסעים בכביש מרכזי במדינת ישראל, זאת מציאות שאף עם לא מוכן לקבל וגם העם שלנו לא מוכן לקבל. המשפחה האהובה והיקרה הזאת, קהילת הר ברכה וכל ההתיישבות איתה מחזקים את ידי צה"ל ומערכת הביטחון".

"אנחנו אוהבים את חיילי צה"ל ואת מערכת הביטחון והתפקיד של חיילי צה"ל ומערכת הביטחון ורק של מערכת הביטחון הוא לתת את המכה ולדאוג לביטחון ולהחזיר את ההרתעה אנחנו דורשים מהממשלה שתתן את ההנחיה למערכת הביטחון לעשות את הדבר הזה. שדם יהודי יפסיק להיות הפקר. אנחנו מחבקים את המשפחה באהבה גדולה".

הלווייתם של הלל (22) ויגל (20) תתקיים יותר מאורח היום - בשעה 14:00, בבית העלמין הצבאי שבהר הרצל בירושלים.

הלל ויגל יניב הי"ד היו בדרכם מביתם בהר ברכה, שם העבירו את השבת האחרונה, אל ישיבותיהם – הלל בישיבת ההסדר קריית שמונה ויגל בישיבת ההסדר בגבעת אולגה בחדרה. בזמן שעברו בכפר חווארה, ע"פ העדויות המחבל התנגש ברכב בו נסעו, ולאחר מספר שניות יצא מהרכב עם נשק וירה בשני האחים מטווח אפס. לאחר מכן ספרו כוחות הביטחון בזירה 12 קליעים. המחבל נמלט מיד לאחר הרצח, וכוחות הביטחון פתחו במצוד נרחב אחריו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר