כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

'טריא' ממשיכה להוכיח עוצמה כלכלית אחראית ובטוחה וטייבה משמעותית את הריביות

החברה שהיא חברת תיווך האשראי בין עמיתים הגדולה והוותיקה בישראל, המתמחה באשראי ופתרונות מימון בתחום הנדל"ן, הודיעה לפני מס' חודשים כי על תכניות הפיתוח של החברה, הכוללות התייעלות ומהלכי צמיחה (פיננסים)

חברת תיווך האשראי בין עמיתים הגדולה והוותיקה בישראל (צילום: פלאש 90)

מלבד הסכם השת"פ עם בנק לאומי העבירה החברה משכנתאות בהיקף של כ-100 מיליון ₪ למערכת הבנקאית, ואף הפחיתה את התחייבויותיה העתידיות לקבוצות רכישה בכ-50%. בד בבד, ממשיכה טריא ללוות את קבוצות הרכישה הקיימות במערכת

תוכנית הצמיחה וההתייעלות של חברת טריא ישראל, קורמת עור וגידים ובאה לידי ביטוי בשטח: החברה שהיא חברת תיווך האשראי בין עמיתים הגדולה והוותיקה בישראל, המתמחה באשראי ופתרונות מימון בתחום הנדל"ן, הודיעה לפני מס' חודשים כי על תכניות הפיתוח של החברה, הכוללות התייעלות ומהלכי צמיחה, ואכן, מאז, העבירה החברה משכנתאות בהיקף של כ-100 מיליון ₪ למערכת הבנקאית, ואף הפחיתה את התחייבויותיה העתידיות לקבוצות רכישה בכ-50%. בד בבד, ממשיכה טריא ללוות את קבוצות הרכישה הקיימות במערכת.

במקביל, טריא פועלת לגיוון ההכנסות מחוץ לפלטפורמה, באמצעות התמקדות בחוזקות שלה: יכולות תיווך אשראי מוכחות, במיוחד בתחום הנדל"ן, יכולות חיתום טכנולוגיות מתקדמות ותיק אשראי חזק ומגובה נדל"ן.

צעדים אלו, אשר נושאים פרי, מסייעים לטריא, בין היתר, להגדיל מקורות לתמיכה בבקשות המשיכה שהצטברו בחודשים האחרונים. עד כה הזרימה טריא בקשות משיכה בהיקפים משמעותיים והחברה ממשיכה במאמצים אלה לטובת לקוחותיה.

מייסד טריא ומנכ"ל החברה, אייל אלחיאני אומר בהתיייחס לתוכנית: "בדיוק כפי שהתחייבנו לשוק ולמשקיעים בפלטפורמה, אנו מממשים בכל הכוח את תכנית ההתייעלות והצמיחה שיצאנו אליה לפני מספר חודשים, באופן שמאפשר לנו להגביר את קצב המענה לבקשות המשיכה ובד בבד לייצר אפשרויות השקעה אטרקטיביות בתשואה שנתית של כ-10%, בסביבת הריבית החדשה. אנו גאים להמשיך ולאפשר לכל משקיע, בכל סכום, להשקיע בהלוואות מגובות בטוחות נדל"ניות ולהנות מתשואה עודפת, סולידית ויציבה, בסיכון נמוך".

לצד מהלכים אלו, חתמה טריא על הסכם שיתוף פעולה עם בנק לאומי, במסגרתו, יוקצו ללאומי אופציות לרכישת כ-20% ממניות טריא ישראל. בנוסף, יוקצו ללאומי אופציות לרכישת 20% ממניות טריא פינטק.

נוסף על ההסכמים להקצאת האופציות האמורות, בנק לאומי יבחן העמדת אשראי לחברה בת בבעלות מלאה של טריא ישראל. החברה תרכוש את הלוואות קבוצות הרכישה הקיימות מטריא, ובנק לאומי ישקול האם לממן את רכישת התיקים על ידי החברה ואת פעילות המימון העתידית שלה.

בטריא רואים בהשקעות של גופים מוסדיים בפלטפורמה, אשר מהווים כ-15% מתיק ההשקעות, הבעת אמון באיכות החיתום, הבטוחות והתשואות בתיק. זאת, בשל העובדה כי ההלוואות שהעניקה טריא הינן הלוואות איכותיות, המשיאות תשואות עודפות ויציבות, גם בתקופה של תנודות בשווקים. תיק האשראי של טריא מגוון ומגובה בבטוחות נדל"ן לדיור בישראל (משכנתא ראשונה) בשיעור של למעלה מ-80%, כאשר טריא בחרה לאורך השנים להישאר בנתיבים הסולידיים, דוגמת אשראי לקבוצות רכישה, הלוואות גישור ומשכנתאות.

בנוסף, טריא פתחה את מסלול ההשקעה שהיא מציעה למוסדיים גם לקהל המשקיעים הקטנים. מדובר במסלול אשר מאפשר השקעה "מתכלה", כך שהתשואה אינה מושקעת שוב, אלא מועברת מיידית למשקיעים. נכון להיום, הריבית הממוצעת בהלוואות במסלול זה הינה 10.34%.

כמו כן, טריא מציעה היום מסלולי השקעה חדשים בריבית שנתית של 8-11%, וכל זאת כנגד בטוחות נדל"ניות בשעבוד ראשון לטובת המשקיעים בפלטפורמה.

על בסיס נתוני המערכת היום ובהינתן שיעור ריבית הפריים היום, במהלך שנת 2024 שיעור הריבית השנתית הממוצעת בפלטפורמה, במסלולים סולידיים המגובים ברובם בבטוחות נדל"ן איכותיות, צפוי לעלות מעל ל-8%.

כזכור, טריא יצאה לתכנית ההתייעלות והצמיחה על רקע עליית הריבית הדרסטית בחודשים האחרונים ובקשות המשיכה שנבעו כתוצאה מכך.

טריא ישראל היא חברה בעלת רישיון לתיווך מקוון באשראי בין עמיתים (P2P), הגדולה והוותיקה בישראל, עם תיק האשראי הגדול, המגוון, והבטוח ביותר, אשר מגובה בבטוחות נדל"ן בשיעור של למעלה מ-80%.

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר