כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בצמוד לטכניון ולרכבל

המשקיעים מתעוררים: עיר סטודנטים חדשה שתכלול דירות, משרדים ומסחר

השוק מתחיל להתעורר • מתחם ראשון מסוגו בחיפה עם עירוב שימושי אמיתי של מגורים, עבודה תרבות ופנאי • דירות מיוחדות להשקעה (נדל"ן)

(צילום: יח"צ)

בכניסה הצפון מערבית לעיר נשר - צמוד לצומת הצ'ק פוסט, בלב מטרופולין חיפה נמצאת מחצבת 'נשר' המיתולוגית.

האזור בו ממוקם המגרש ידוע באזור בשם "המחצבה 4.5", וממוקם קרוב למחלף הצ'ק פוסט בעיר.

על פי התב"ע, מיועדות הדירות שייבנו במקום להשכרה לסטודנטים ולאנשי סגל בלבד. רוכשי הדירות, משקיעים פרטיים, יוכלו להשכיר אותן לאוכלוסיה זו בלבד, במחיר לא מפוקח.

על השטח המדובר ייבנו שני בניינים. אחד מיועד רק למגורים, ויהיה בן 15 קומות; ואילו השני מיועד רק למשרדים, ויהיה בן 13 קומות. בזכויות הבנייה ניתן למצוא קומת קרקע בשטח של 2,600 מ"ר המיועדים למסחר. שווי הפרויקט מוערך בכ-350 מיליון שקל.

לאחר שנים שהמקום נחשב עזוב ומבודד, פתחה מועצת נשר את הקרקע ליזמים וייעדה אותו לבניה של 400 אלף מטר עם ייעוד של שימושים מעורבים. המקום נמצא בעורק ראשי - ומותאם במיוחד לחברות הייטק.

התשתיות כבר מוכנות ליזמים כדי להתחיל בשלבי הפיתוח וזמינה לבניה מיידית. היזמים עסוקים כעת בשינויי תב"ע אך הבניה הראשונה תחל כבר בשנה הקרובה.

עיריית נשר מתעתדת להעביר את משכנה למתחם המדובר. ומתכננת גם להקים במקום פארק אקולוגי, מקומות בילוי מסעדות ומזרקות.

אחד מקבוצות היזמים הינה פדרמן שחם.

את עסקת רכישת הקרקע ביצעה פדרמן-שחם מול קבוצה של בעלי קרקע פרטיים. על הליווי הבנקאי אמונים שלמה חברה לביטוח ומכלול.

מדובר במתחם הראשון בישראל עם עירוב שימושי אמיתי של מגורים,עבודה תרבות ופנאי.דירות מיוחדות להשקעה הן מבחינת מיקום והן מבחינת האפשרויות של הסטודנט ללמוד,להתגורר ולעבוד במתחם אחד.

הבעלים והמנכ"ל של פדרמן שחם בית השקעות נדל"ן - אור שחם, אמר כי, "המתחם יקושר באמצעות גשרים עם זכות מעבר ציבורית. גשר אחד יוביל ישירות לטכניון, והשני לתחנת הרכבלית שתאפשר נסיעה של שלוש דקות לטכניון ולאוניברסיטת חיפה. הארנונה במשרדים צפויה להיות 107 שקל לשנה, שהם כמעט שליש מהעלות המשולמת כיום מחוץ למתחם - כ-280 שקל לשנה. זאת כדי למשוך חברות ענק לשכור משרדים במתחם, ובשילוב עם אלפי סטודנטים שיגורו במתחם וישמשו כוח עבודה למשרדים ולמתחמים המסחריים, שיהיו פתוחים בכל ימות השבוע".

אמצעי נגישות מתקדמים של תחנת הרכבלית חיפה הינה מעל המתחם, ותחובר למתחם. נגישות ישירה לתחנת המטרונית אשר עתידה לפעול 24/7. בקרבה לתחנת הרכבת וכל התחבורה הציבורית לב המפרץ.

בנוסף - המתחם יקושר באמצעות גשרים עם זכות מעבר ציבורית. גשר אחד יוביל ישירות לטכניון והשני לתחנת הרכבלית שתאפשר נסיעה של 3 דקות לטכניון ולאוניברסיטת חיפה. כל 15 שניות מגיעה רכבלית ובה אפשרות ל 10 נוסעים ועד 1,500 נוסעים בו זמנית.

במרכז המתחם יוקם פארק של 40 דונם בדיוק צמוד לבניינים שלנו, אשר יכיל שבילי אופנים, מזרקות ופארק אקולוגי. במתחם תקים העירייה את משכנה החדש וזה אף כדי לשמר את המתחם כנושא דגל העיר. המתחם כאמור הוא צמוד הטכניון ואוניברסיטת חיפה בהם לומדים 31,000 סטודנטים.

המתחם יהפוך לעיר הסטודנטים של ישראל הן בשל הנגישות והן בשל אפשרות המגורים והתעסוקה להם ולרבים אחרים, והכל במתחם מודרני, ירוק , נגיש וחדיש.

הסטודנט יוכל להיפטר מרכבו ולחסוך הוצאות אלה בשל הקרבה למקום הלימודים וכל לעבוד ולהתפרנס במתחם ויוכל לגור בבית חדש מרוהט ומעוצב עם חיי קהילה ומקומות בילוי. חברות ההייטק יהנו מהמוחות המבריקים במדינה, בהון הכלכלי החשוב והמשאב שאותו הם מחפשים יותר מכל- הסטודנט בתחילת דרכו.

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר