מועצת הרבנות נגד הכוונה למסור שטחים לותיקן

מועצת הרבנות הראשית קבעה כי אסור לשום אדם לתת יד למסירת חלק או נכס בארץ ישראל למדינת הוותיקן

מועצת הרבנות. צילום: עזרא לנדאו

הועדה למקומות קדושים של מועצת הרבנות הראשית קיימה דיון מיוחד בעקבות הדיווחים על כוונות ישראליות למסור חלקים או נכסים יהודיים לוותיקן לקראת בואו של האפיפיור.

"הגיעו למועצת הרבנות הראשית פניות מאישים שונים, מרבנים ומקהילות יהודיות ברחבי העולם. כולם כאחד מביעים זעזוע ותדהמה מהידיעות המתפרסמות על משא ומתן להעברת מקומות קדושים ואתרים שונים בירושלים וברחבי מדינת ישראל לידי מדינת הוותיקן", כתבו הרבנים.

"בעקבות כך, נתכנסה הועדה למקומות הקדושים של מועצת הרבנות הראשית לישראל והחליטה פה אחד כי על פי ההלכה אסור לשום אדם לתת יד למסירת חלק או נכס בארץ ישראל למדינת הוותיקן במקומות הקדושים שהם לב ליבו של עם ישראל. בהמשך לכך, אנו קוראים לראש הממשלה, לשרים ולחברי הכנסת להפסיק לאלתר את כל המגעים בעניינים אלו".

על הפסק חתומים: חבר מועצת הרבנות הראשית וראש ישיבת עוז מאיר, הרב שמעון אליטוב, רב העיר ואב"ד רחובות, הרב שמחה הכהן קוק, חבר מועצת הרבנות הראשית ורבה של צפת, הרב שמואל אליהו, ראש ישיבת מרכז הרב, הרב יעקב שפירא, רב העיר רעננה, הרב יצחק פרץ, רב העיר באר שבע, הרב יהודה דרעי ויו"ר רבני זק"א, הרב יעקב רוז´ה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר