פרסום ראשון

עתירה לבג"ץ נגד סמינרים: "תזעזע יותר מפר´ עמנואל"

יו"ר "נוער כהלכה", עורך הדין יואב ללום, יגיש בקרוב עתירה לבג"ץ נגד עשרות מנהלי סמינרים המפלים ספרדיות ● העיתונאי שלום ירושלמי, שיחשוף מחר את פרטי העתירה ל"כיכר השבת": "הפרשה תזעזע את הציבור החרדי, הרבה יותר ממה שעשתה פרשת עמנואל". כל הפרטים (ארץ, חרדים)

איטל קציר | כיכר השבת |
ללום על רקע סערת עמנואל. המראות יחזרו? | פלאש 90

שלב המעשים: יו"ר תנועת "נוער כהלכה", יואב ללום, יגיש בקרוב עתירת ענק לבג"ץ נגד עשרות מנהלי סמינרים המפלים בנות ספרדיות - כך נודע ל"כיכר השבת".

ללום, הדמות הבולטת בפרשת עמנואל, יוצא לקרב שצפוי לטלטל, שוב, את המגזר החרדי על כל חלקיו.

יריית הפתיחה באה הבוקר בעיתון יום שישי של "מעריב". ללום העניק ראיון לעיתונאי שלום ירושלמי, ובמהלכו חשף לראשונה כיצד גיבש את החומר המרשיע נגד הסמינרים.

ירושלמי חלק אמש עם "כיכר השבת" את עיקרי הכתבה: "בלב המאבק יעמדו שלושה סמינרים גדולים מירושלים, שאחראים למרבית האפליה".

הסמינרים הללו מקבלים אומנם תלמידות ספרדיות, אך רק כאלה שהם מחשיבים לבנות מ"משפחות טובות". האחרות נשלחות אחר-כבוד למוסד ספרדי שכן. במקרים אחרים, הבנות נשארות מחוץ למסגרת לימודית למשך תקופה ארוכה.

"הפרשה תזעזע את הציבור החרדי"

במשך תקופה ארוכה גיבש יואב ללום עדויות של הורים שבנותיהן לא התקבלו לסמינרים. העדויות הללו יוצגו לבג"ץ במסגרת עתירת ענק נגד ראשי הסמינרים, כבר בתקופה הקרובה.

"זו פרשה שתזעזע את הציבור החרדי, הרבה יותר ממה שעשתה פרשת עמנואל", מעריך ירושלמי. "ללום מתכוון למגר את האפליה בסמינרים, והוא לא ינוח ולא ישקוט עד שהמשימה תושלם".

"כיכר השבת" ביקש לשמוע את תגובתו של ללום, וזה בחר לומר את הדברים הבאים: "עמותות נוער כהלכה מקווה שהיא לא תצטרך להגיש את העתירה הזו, וחבל שיש אנשים שמתקרים ´נציגנו´ שמהמרים על-כך".

ללום לישי: אני מזהיר מראש

אם העתירה תוגש בסופו של דבר, איש לא יופתע.

לפני כחודש, סמוך לפתיחת עונת הרישום לסמינרים, שיגר ללום מכתב חריף ליו"ר ש"ס, אלי ישי.

"עשרות בנות שנמצאות עדיין בביתן החל מתחילת שנת הלימודים ה´תשע"א, מצטרפות לבנות נוספות שנמצאות בביתן כבר משנת ה´תש"ע (דהיינו למעלה משנה וחצי ללא מסגרת) בניגוד לחוק חינוך חובה, כאשר קציני הביקור הסדיר הפועלים ברשויות המקומיות ונתונים לסמכות משרדך קצרה ידם מלהושיע.

"מיד לאחר החלטת בית המשפט העליון בפרשת עמנואל במהלך חודש תמוז התראיינת לאמצעי התקשורת והכרזת שבכוונתך להקים ועדת רבנים שתפעל לטיפול בתופעה. התרית והזהרת, כיאה וכנכון, כי לא כדאי למנהל סמינר לבחון אתכם בענין מכיון שהוא יתקל ביד קשה ובצעדים מרחיקי לכת".

לדברי ללום, "דומה שאזהרות אלו לא עשו את הרושם הנדרש והיו למס שפתיים בלבד ותו לא, שכן לא שמענו שבעקבותיהם נעשה דבר מה ממשי".

"חלפו עברו להם הזמנים והנה במהלך חודש חשוון התפרסם כי מעט לאחר פנייתו של חבר כנסת מתנועתך אל חברי הכנסת של יהדות התורה, טרחת ופנית במכתב אל חברי הכנסת גפני ופרוש: "כזכור, סיכמנו על הקמת וועדת רבנים שתרכז את הטיפול בסוגיה כאובה זו של אי קבלת בנות לסמינרים, ותגבש נוהל מפורט למציאת פתרונות מעשיים עבור כל בית בישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר