ישראל במלחמהישראל במלחמה

לימודים אקדמיים לחרדים בשירות אזרחי

תוכנית חדשה של מנהלת השירות האזרחי – לאומי תשלב כ-1800 חרדים המשרתים כיום בשירות האזרחי במכינות קדם אקדמיות כבר במהלך התנדבותם. התוכנית הוצגה בפני יו"ר הצוות לשינוי כלכלי – חברתי ויו"ר הות"ת, מנואל טרכטנברג שהחליט לאמץ ולקדם אותה. המטרה: לתת למתנדבי השירות האזרחי כבר במהלך השירות הכשרה אקדמית והכוונה מקצועית

אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)

כ-1,800 חרדים יתנדבו בשירות האזרחי כבר במהלך השירות במכינות קדם אקדמיות. המתנדבים ישתתפו בקורסים והכשרות מקצועיות אשר יסייעו להם להשתלב בלימודים גבוהים ובתוך כך גם בשוק התעסוקה.

המתנדבים מקבלים ייעוץ, קורסים והכשרות מקצועיות. מדובר בקורסים באנגלית, מתמטיקה ומחשבים. יתקיימו הכשרות למתנדבים בשני מסלולים: מכינה ללימודים גבוהים. בהמשך, ינתנו קורסי הכנה לקראת שוק התעסוקה והכוונה לבחירת תוכנית לימודים אקדמאית.

מנואל טרכטנברג, יו"ר הצוות לשינוי כלכלי – חברתי ויו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה שוחח על כך בפגישה שהתקיימה בינו לבין מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי – לאומי, שר שלום ג'רבי ומ"מ מנהל האגף לחינוך מבוגרים במשרד החינוך, ריבה אביעד.

טרכטנברג ברך על התקדמות יוזמת המנהלת וציין כי הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה נמצאת בעיצומו של המהלך לפתיחת ההשכלה הגבוהה לחרדים וכי השילוב של שירות אזרחי עם מכינות קדם אקדמאיות משתלב היטב ומשרת את כל המעורבים בעניין.

בסיום הפגישה, ציין טרכטנברג כי יפעל לקדם את הנושא.

התוכנית נועדה לסייע למגזר החרדי להשתלב ביתר קלות בשוק התעסוקה,בשל העובדה כי שיעור התעסוקה בקרב הגברים החרדים בגילאי העבודה נמוך משמעותית ביחס לאוכלוסיה הכללית בישראל.

על פי חוק דחיית שירות לתלמידי ישיבה שתורתם אומנותם וחוק קליטת חיילים משוחררים, מי ששירת שירות לאומי במשך לפחות שנה פטור משירות צבאי סדיר. חוק טל שנכנס לתוקפו ב- 2002 מאפשר לתלמידי ישיבה מעל גיל 22 להפסיק את לימודיהם למשך שנה, לאחריה עליהם להשלים סוג של שירות אזרחי או שירות צבאי.

באמצעות השירות האזרחי, משרתים המתנדבים בתחומים של רווחה, ביטחון ציבורי, בריאות הציבור, קליטת עולים והגנת הסביבה.כיום משרתים במסגרת השירות האזרחי כ – 1800 מבני המגזר החרדי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר