בחשכת הלילה

שעות אחרי הפיגוע: מאות צעירים ומשפחות עלו לאביתר

כמענה לפיגוע הרצחני, מאות צעירים ומשפחות - חזרו הלילה לאביתר, שנתיים לאחר ההבטחה ליישב את המקום מחדש | יחד עמם עלו ראש מועצת שומרון יוסי דגן ורב השומרון הרב אליקים לבנון (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
העליה לאביתר, הלילה (צילום: מועצה אזורית שומרון)

צעירים ומשפחות עלו הלילה (רביעי) לאביתר ונכנסו בחזרה לבתים. שנתיים לאחר שניתנה ההבטחה ליישב את אביתר מחדש, אשר הופרה ולא קויימה על ידי הממשלה הקודמת וכ7 חודשים לאחר חתימת ההסכמים הקואליציוניים בהם נכתב בין השאר: "הממשלה תקדם לאלתר את "מתווה אביתר" שנקבע עי הממשלה ה-36".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הצטרף למשפחות ועלה יחד עמם וכן רב השומרון הרב אליקים לבנון, ח"כ צבי סוכות, ראשי תנועת נחלה צבי אלימלך שרבף ודניאלה וויס.

יוסי דגן הצהיר עם ההגעה לאביתר: "החזרה לאביתר, היא המענה הציוני הנכון לטרור הרצחני, לרצח הברברי של 4 בנים אהובים של האומה הזו, אנחנו נפגע באויב הערבי במקום שהכי כואב לו, מי שינסה לגרש אותנו מאדמתנו יקבל 1000 אביתרים. 1000 חומשים. אלפי נקודות ישוב. חיכינו די, הגיעה השעה לחזור הביתה! משפחות הישוב אביתר האצילות חיכו מספיק. לא ביידן, לא האיחוד האירופי, ולא הרשות הפלסטינית הטרוריסטית ירחיקו אותנו מארצנו. אנחנו כאן כדי להשאר. האור ינצח את החושך - בדמייך חיי!".

ראשי תנועת נחלה דניאלה וויס וצבי אלימלך שרבף: "לא היינו צריכים להגיע לכאן לאחר פיגוע, יש ליישב את אביתר כי זה ישוב בארץ ישראל. בוודאי עכשיו על הממשלה להסדיר ולאפשר את הישוב מחדש".

רב השומרון הרב אליקים לבנון: "יש שכר לפעולתך ושבו בנים לגבולם. הגיעה השעה לחזור על הממשלה לקיים את התחייבותה".

ח"כ צבי סוכות ממייסדי אביתר: "חזרנו הבייתה לאביתר. מעבר לתגובה ההכרחית במבצע כואב וחזק למיגור הטרור ידעו המחבלים כי כל פיגוע רק יעמיק יותר ויותר את האחיזה היהודית בשטח. אני קורא לממשלה לאשר בהקדם את החזרה לישוב. שנתיים אחרי הפינוי הגיע הזמן לחזור לתמיד".

הישוב אביתר הוקם לראשונה לפני 10 שנים לזכרו של אביתר בורובסקי הי"ד שנרצח בפיגוע דקירה בצומת תפוח ב 2013, ופונה תוך כדי השבעה, לאחר מכן עלה לקרקע פעם נוספת ופונה, לפני שנתיים לאחר רצח יהודה גוואטה הי"ד בפיגוע דקירה בצומת תפוח הוקם מחדש.

הישוב התפתח במהירות והתגוררו בו 53 משפחות. לאחר משא ומתן מול הממשלה הסכימו המשפחות לעזוב את המקום והממשלה התחייבה מהצד השני כי הבתים לא ייהרסו, ייעשה סקר קרקע ויקודם תכנון ובניית הישוב. על אף שהסקר נעשה והממשלה הקודמת התחייבה, והסכמה זו אף מופיעה בהסכמים הקואליציוניים של הממשלה, עד עתה לא התירה הממשלה לתושבי הישוב אביתר לחזור לבתיהם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות