נקמה יהודית

יממה אחרי הפיגוע: אלף יחידות דיור חדשות יוקמו ביישוב עלי

יום אחרי הפיגוע הקשה סמוך ליישוב עלי, ראש הממשלה, שר הביטחון ושר האוצר החליטו על בניית אלף יחידות דיור חדשות (חדשות בארץ)

ב. ניסני | כיכר השבת |
אלישע אנטמן, הראל מסעוד, נחמן שמואל מורדוף ועופר פיירמן הי"ד על רקע זירת הפיגוע (צילום: המשפחה, בני עקיבא, חיים גולדברג, כיכר השבת)

1,000 יחידות דיור חדשות יוקמו ביישוב עלי, זאת יממה אחרי הפיגוע בסמוך ליישוב. כך החליטו היום בצהריים (רביעי) ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון גלנט והשר במשרד הביטחון בצלאל סמוטריץ'.

בהודעת לשכת ראש הממשלה נכתב כי "התשובה שלנו לטרור היא להכות בו בעוצמה ולבנות את ארצנו".

ראש המועצה האיזורית גוש עציון יו"ר מועצת יש"ע שלמה נאמן הגיב: "ידעו כל מבקשי רעתנו, אנחנו כאן כדי להישאר.

אנחנו מברכים את רה"מ נתניהו, שר הביטחון גלנט ושר האוצר סמוטריץ׳ על תשובה ציונית ראויה. שום טרור לא יכניע אותנו, נמשיך לחיות ולצמוח בארץ אבותינו".

"כיכר השבת" עם כל פרטי הפיגוע - דקה אחר דקה:

16:00 - שני המחבלים המזוהים עם הזרוע הצבאית של המאס, מוהנד שחאדה בן ה-25 וחאלד סבאח בן ה-24, תושבי הכפר עוריף באזור שכם, הגיעו מספר דקות לפני השעה 16:00 אל תחנת הדלק, ברכב שברולט בצבע שחור. ברכבם היו שני רובי M-16, סכינים ובקבוק בנזין.

16:05 - אזרחים וכוחות הביטחון ששמעו את הירי, מיהרו למקום - והחלו לחתור למגע בניסיון לחסל את המחבלים. מוראל מואיז ניקר, סייר של היישוב עלי, ואזרח נוסף שהיה באמצע למלא אוויר בגלגלי רכבו, הסתער עם הנשקים וחיסלו בתחנת את הדלק את מוהנד שחאדה.

ארבעת הנרצחים בפיגוע - אלישע אנטמן, הראל מסעוד נחמן שמואל מורדוף ועופר פריימן

ניקר, נפצע מהירי ופונה לבית החולים בילינסון, משם סיפר כי שמע ירי, הבין שזה מתחנת הדלק וטס עם רכבו למקום. "כשהגעתי, פתחתי את הדלת, יריתי עליו, הוא ירה עליי, לא הפסקתי לירות עד שהוא הפסיק לזוז".

אביעד גדות, סיפר כיצד אחיו, חיסל את המחבל: "אחי הגיבור. תחנת דלק עלי. מנפח אוויר. הילדים ברכב. לפתע רכב עם ערבים 15 מטר מהם. מבט מחשיד. בנו רצה לנפח יחד איתו את הגלגלים, אבל אחי חשד ובקש שישאר. לפתע דלתות נפתחות והם פורקים עם M16 ומתחילים לירות. לרצוח יהודים. הילדים נשכבים על רצפת הרכב. אחי מאגף מחבל אחד ויורה בו 10 כדורים עד שהוא נופל".

בנתיים, תושב איתמר, שנכנס עם רכב הטויוטה שלו כדי לתדלק, שמע יריות ויצא מהרכב כדי למצוא מסתור. המחבל השני, חאלד סבאח, שרץ תחילה לכיוון הגדר של התחנה, חזר למקום - נכנס לטויוטה הלבנה, ונמלט מהמקום.

16:20 - כוחות הביטחון שהוקפצו למקום, מזהים כי ישנם מספר מחוסרי הכרה בזירה. כוחות ההצלה מתחילים לבצע פעולות החייאה ונאלצים לקבוע את מותם של הפצועים, בשטח.

במקביל, מתברר לכוחות הביטחון לאחר חקירה מהירה, כי אחד המחבלים נמלט מהמקום, ברכב גנוב. עובדה זו, סייעה להם במעקב הצמוד אחריו.

17:45 - במהלך נסיעתו צפונה, נכנס המחבל עם הרכב לשכם, וניסה להמשיך לג'נין - שם כנראה ביקש למצוא מקלט. ליד אלון מורה, הוא זיהה מחסום של צה"ל, שהוקם כחלק מהמרדף אחריו, הוא עצר את הרכב, נטש אותו ועלה על מונית פלסטינית צהובה.

המחבלים חאלד מצטפא לטיף צבאח ומוהנד פאלח שחאדה

17:55 - כוח של חטמ"ר שומרון, בראשות המח"ט שמעון סיסו, איתר את הרכב הגנוב, שננטש - ומצא בו את אחד מרובי ה-M-16 ששימשו את המחבל לביצוע הפיגוע.

18:20 - קצת יותר משעתיים לאחר שהחל הפיגוע, צוות טקילה של השב"כ ולוחמי הימ"מ, עוקבים אחר המונית שבה נמצא המחבל. הם עוצרים את המונית, בכפר טובאס - ומחסלים אותו, מיד כשניסה להימלט מהמונית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות