לפני המתקפה

משא ומתן מתקדם להשבת השבויים בעזה: תרגיל ההטעיה של חמאס ללשכת ראש הממשלה

בעודם מתכוננים למתקפת הפתע על ישראל, ערך ארגון הטרור הרצחני חמאס משא ומתן מול לשכת ראש הממשלה להשבת ארבעת השבויים, חלקם לא בין החיים, המחוזקים בעזה. לאחרונה היה נראה שהמגעים מתקדמים - עד מתקפת הפתע (חדשות) 

דוד הכהן | כיכר השבת |
קמפיין למען החטופים בעזה, בימים האחרונים (צילום: Gili Yaari /Flash90)

ברקע ההתארגנות למתקפת הפתע כנגד אזרחי ישראל, שהתרחשה בפועל בבוקר שמחת תורה ביישובי עוטף עזה, ארגון הטרור 'חמאס' ניהל מעין משא ומתן ממושך מול לשכת ראש הממשלה.

לפי הפרטים שפרסם מיכאל שמש, הכתב הפוליטי של כאן 11, הערב (שלישי) במהדורה המרכזית של הערוץ, המשא ומתן עסק בשחרור האזרחים הישראלים הנמצאים ברצועת עזה הדר גולדין, אורון שאול, הישאם א-סייד ואברה מנגיסטו.

המשא ומתן, לפי הדיווח, התנהל בשנתיים האחרונות ובפרט בחודשים האחרונים, ונוהל ברמה הגבוהה ביותר, מול לשכת ראש הממשלה נתניהו באמצעות מספר מתווכים.

לפי גורמים בקאים בפרטים, שהובאו בכאן 11, המשא ומתן ידע עליות ומרודות אבל במספר הזדמנויות 'חמאס' גרם לישראל להרגיש שקרובים מאוד לעסקה לשחרור החטופים. כל זה כאמור בזמן שארגון הטרור מכין את המתקפה הרצחנית הגדולה בתולדות המדינה.

המשא ומתן עצמו התקיים בעיקר בשנתיים האחרונות כאמור, גם בתקופת הממשלה הקודמת, ולפי גורמים מדיניים הוא התעצם בחודשים האחרונים בתקופת נתניהו.

מי שריכז את הנושא בלשכת רה"מ לפי הדיווח הוא המזכיר הצבאי של רה״מ אלוף אבי גיל. עוד דווח כי במשך רוב התקופה לא היה ממונה מטעם ראש הממשלה על סוגיית השבויים. ירון בלום שהיה בתפקיד סיים לפני כשנה. ומאז נתניהו לא מינה לו מחליף עד למינוי גל הירש לאחרונה. המשמעות היא שהמו״מ נוהל ממש אצל נתניהו כשמזכירו הצבאי מרכז את הנושא.

בתגובה לפרסום בכאן 11, מסרו בלשכת ראש הממשלה כי לא יתייחסו לסוגיית השבויים והנעדרים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר