ישראל במלחמה

ביוזמת חה"כ אליהו ברוכי: השוואת תנאי המתנדבים בארגוני החירום וההצלה לתנאי משרתי מילואים

לפי הצעת החוק שזוכה לתמיכה מהקואליציה והאופוזיציה, המעסיק לא יוכל לנכות את ימי החופשה של המתנדבים. חבר הכנסת ברוכי: "אי אפשר לדרוש מהם גם מחיר נפשי וגם מחיר כספי" (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
ח"כ אליהו ברוכי

מתנדבי ארגוני החירום וההצלה עושים בשבועות האחרונים ימים ולילות בניסיון להציל חיים ולהציל את כבודם של המתים. המתנדבים, שחלקם הוקפצו כבר בשעות הבוקר של שמחת תורה, עזבו בתים, נשים, ילדים ועבודות בכדי להגיע למקומות האסון ולתרום את חלקם. יחד עם זאת, אנשי ארגוני החירום וההצלה עושים זאת על חשבון זמנם וכספם. הצעת חוק חדשה של חבר הכנסת אליהו ברוכי מבקשת לתקן את המעוות.

החוק המוצע מבקש להורות כי בדומה למשרתי מילואים, גם מתנדבי ארגוני החירום וההצלה יהיו זכאים לקבלת שיפוי כספי בגין ימי עבודה שהפסידו במהלך ההתנדבות ארוכת הטווח. המשמעות המיידית היא שמעסיקים לא יוכלו לנכות את ימי ההתנדבות ממספר ימי החופשה של המתנדבים.

להצעת החוק הצטרפו למעלה מעשרים ח"כים, מהקואליציה והאופוזיציה. הזכות לקבלת הזיכוי, כך לפי נוסח ההצעה, תחייב את אישור הארגון דרכו התנדבו ואנשי הארגון יעבדו עם משרד הביטחון שיקבע לכמה מתנדבים יכול כל ארגון לתת את האישור הנדרש.

"כל מילה על תרומתם של המתנדבים בארגוני החירום וההצלה, רק תמעיט בערכם", אמר חה"כ אליהו ברוכי שיזם את ההצעה. "המתנדבים ששהו בדרום בשבועות האחרונים הפסידו ימי עבודה. בהצעת החוק אותה גיבשתי, אנחנו מבקשים להשוות את מעמדם של המתדבים בזמן סיוע לאסון לאומי למעמדם של מתנדבי המילואים. אי אפשר לדרוש מהמתנדבים לשאת על עצמם גם את המחיר הנפשי וגם את המחיר הכספי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר