ישראל במלחמהישראל במלחמה
פלסטינים - אאוט, אפריקנים - אין

מאות עובדים ממלוואי הגיעו לישראל ושאגו: "עם ישראל חי"

משמרים את המומנטום החיובי בכלכלה הישראלית וממשיכים לכסות את מצוקת העובדים הפלסטינים, והיום נחתו בישראל כמאתיים פועלים ממלוואי שהתקבלו על ידי שר החוץ | תיעוד (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
העובדים הגיעו היום לישראל (צילום: משרד החוץ)

שר החוץ אלי כהן קיבל היום (רביעי) את פניהם של כ-200 עובדים זרים חדשים שהגיעו ממלוואי.

מדובר בחלק ממהלך כולל משותף של משרד החוץ, משרד הפנים, רשות ההגירה והאוכלוסין ולשכות פרטיות להבאת אלפי עובדים ומתמחים לישראל, עקב המחסור בידיים עובדות מאז 7 באוקטובר. בין המדינות שכבר שולחות עובדים בהמשך להסכמות עם המדינות השונות: סרי לנקה הצפויה לשלוח 300 עובדים בכל שבוע, 200 עובדים ממלוואי, 600 עובדי סיעוד ממולדובה ועוד כ-800 מתמחי מש"ב ממגוון מדינות,.

העובים מגיעים לעבוד בעיקר בתחומי החקלאות. מדינות נוספות עמן ישראל כבר נמצאת בקשר לטובת הבאת עובדים נוספים: אוגנדה, מקסיקו, הרפובליקה הדומיניקנית, גואטמלה ורואנדה

שר החוץ אלי כהן: "פועלים בחזית המדינית לשמור את איתנותו של המשק הישראלי. משרד החוץ מקדם בשבועות האחרונים הסכמים ושיתופי פעולה עם מדינות רבות על מנת לאפשר לכלכלה הישראלית להמשיך לנוע קדימה, בד בבד עם המלחמה בחמאס".

עוד אמר כהן: "ענפי החקלאות, הבנייה והסיעוד זקוקים לידיים עובדות וישנם אלפי עובדים ומתמחים ממדינות ידידותיות עמן אנחנו מנהלים דיונים בשבועות האחרונים וצפויים להגיע לישראל בקרוב על מנת שימלאו את החסר. נמשיך לפעול בכל הערוצים, בינלאומיים ומקומיים, על מנת למלא את השורות ולהביא ארצה עוד ידיים עובדות לטובת שגשוג הכלכלות של מדינותיהם ושל ישראל".

עם ישראל חי | צפו (צילום: משרד החוץ)

מרבית העובדים שהגיעו היום, צפויים להגיע לדרום הארץ אשר חווה פגיעה קשה עקב עזיבת עובדים עם פרוץ המלחמה, בהמשך, בהתאם לביקוש, יגיעו עובדים נוספים לכלל שטחי הארץ.

משרד החוץ פנה בשבועות האחרונים, באמצעות שגרירויות ישראל ברחבי העולם, ל-55 מדינות על מנת לקדם הבאת עובדים ומתמחים זרים להמשך ייצוב הכלכלה הישראלית.

מרבית העובדים המגויסים ממלוואי הינם בוגרי הפקולטה לחקלאות במדינה המזרח אפריקאית ואת מבצע הגיוס מטעם לשכת הערבה, שקידם את הגעתם, הוביל דניאל (חנן) משה. מדובר בצוות שהוקם בשבועות האחרונים לטובת גיוס ומיון עובדים בהתאם לנהלי רשות האוכלוסין וההגירה. פעילות חלק מהעובדים מתקיימת בין היתר בניהול איציק צור מ"מחקר ופיתוח" רמת נגב, בשת״פ עם לשכת הערבה וחברת DHM ובסיועו של קונסול הכבוד של מלוואי הישראלי ניר גז.

משרד החוץ, בהנחיית שר החוץ אלי כהן, יחד עם משרדי המשפטים, הפנים, העבודה ורשות ההגירה והאוכלוסין, פועל לטובת הרחבת הקשרים וההסכמים עם מדינות שונות לצורך הבאת מתמחים ועובדים זרים בענפים הבניין, סיעוד והחקלאות. בשבועות האחרונים מקודמים הסכמים שונים עם מלוואי, הרפו' הדומיניקנית, מולדובה, קניה, גואטמלה, הונדורס, אקוודור.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר