קיבלו השראה אכזרית מהטלגרם

הותר לפרסום: ערבים ממזרח ירושלים תכננו לבצע פיגוע בסגנון דאעש 

שב"כ ומשטרה התירו כעת לפרסם, כי לאחרונה עצרו שני מחבלים ממזרח ירושלים שתומכים בדאעש, ואף תכננו להוציא פיגוע בהשראת הארגון ובהשראת הסרטונים שראו ברשתות החברתית | כנגד השניים יוגש כתב אישום | כל הפרטים (חדשות משטרה)

דוד הכהן | כיכר השבת |
לוחמי דאעש פועלים בסוריה לפני מספר שנים (צילום: שאטרסטוק)

היחידה המרכזית במשטרת מחוז ירושלים ושירות הביטחון הכללי מתירים הבוקר (חמישי) לפרסם, כי בחסדי שמיים הם סיכלו פיגועי טרור שתכננו שני מחבלים תומכי ארגון הטרור המדינה האסלאמית ("דאעש") במזרח ירושלים. כעת מגבשים את כתב האישום נגד השניים שיוגש בקרוב.

המחבלים תכננו להכין מטענים ואמצעי חבלה שיכוונו כלפי כוחות הביטחון, אולם המשטרה ושב"כ חשפו את כוונותיהם ועצרו אותם בטרם מימוש תכניותיהם.

בהכוונת שב"כ, לפני כחודש עצרו בלשי ימ"ר מחוז ירושלים יחד עם לוחמי מג"ב ירושלים חשוד (23) תושב ג'בל מכבר שבמזרח ירושלים. החשוד נחקר, ומעצרו הוארך בבימ"ש מעת לעת. בתאריך 25.12.23 נעצר גם חברו, חשוד נוסף (21) תושב ג'בל מכבר והועבר לחקירה.

מהחקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים ובשב"כ, עלה כי שני המחבלים התומכים באידיאולוגיית המדינה האסלאמית ("דאעש") צרכו באמצעות רשת האינטרנט והטלגרם תכנים רבים של הארגון בהם גם תכני זוועה, סרטוני הרג מזירות לחימת הארגון בחו"ל ועוד.

בהשפעת תכני הארגון אותם צרכו, תכננו השניים לבצע פיגועי טרור נגד שוטרים ולוחמי מג"ב. חוקרי המשטרה והשב"כ חשפו את כוונותיהם להכנת מטעני חבלה שיכוונו כנגד כוחות הביטחון באזור מזרח ירושלים.

טרם מעצרם, השניים החלו בהכנות לביצוע פיגועי הטרור ובלמידה על אופן הכנת המטענים ואמצעי החבלה שעמם תכננו לבצע את הפיגועים. שוטרי מחוז ירושלים ושב"כ, חשפו וסיכלו את כוונותיהם בטרם התממשו.

בנוסף בחיפוש שערכו החוקרים במכשיר הטלפון הנייד של אחד המחבלים, נמצא חומר בעייתי מאוד כנגד פגיעה קשה בילדים שאותו צרך, ובשל כך נפתח נגדו תיק חקירה נוסף.

עם סיום החקירה בשב"כ ובימ"ר ירושלים, התגבשה תשתית ראייתית נגד שני המחבלים והוגשה נגדם הצהרת תובע. מעצרם הוארך מעת לעת, בבימ"ש השלום בירושלים וצפוי נגדם כתב אישום.

מהמשטרה נמסר: "בשנה החולפת סיכלו במשטרת מחוז ירושלים ובשב"כ, עשרות פיגועים וכוונות פיגועים באזור ירושלים, במגוון מתווים, הן בזכות פעילות במישור המודיעיני והחקירתי והן בזכות ערנות, מקצועיות ותגובה מהירה של שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג"ב הפועלים בגזרות השונות. משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי ימשיכו לפעול עם כל כוחות הביטחון לסיכול טרור ולמעצר מחבלים, במטרה להגן על אזרחי מדינת ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר