"לא רצו לגייס אותו"

רבו של החייל שנפל אתמול: "הוא התעקש להתגייס לשריון"

הבוקר הותר לפרסום שמו של חייל שנפל אתמול בקרבות בעזה, ראש הישיבה שלו ספד לו הצהריים בכאב וסיפר על דמותו המיוחדת | ברוך דיין האמת (חדשות בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
אוריאל אביעד סילברמן הי"ד (צילום: הסדר איתמר)

מוקדם יותר היום (ראשון) דווח הידיעה המצערת על לכתו בטרם עת של הלוחם אוריאל אביעד סילברמן הי"ד בקרבות בעזה. רבו, הרב יהושוע ואן דייק ספד לו: "בחור שתמיד חיפש לתרום, להתנדב ולעזור היכן שניתן". הלוויתו תתקיים הערב בשעה 20.00 בבית העלמין ביישוב נחלים.

לוחם שריון רס"ל (מיל') אוריאל אביעד סילברמן הי"ד, בוגר ישיבת ההסדר באיתמר נפל אתמול במהלך הקרבות בדרום רצועת עזה.

רבו של אוריאל ראש ישיבת ההסדר באיתמר הרב יהושוע ואן דייק ספד לתלמידו: "אוריאל לא היה מהבחורים הלמדנים ובתחילת הדרך בישיבה היה לו מאוד קשה עם הקצב, אך אף פעם לא ויתר לעצמו. מבחינה חברתית הוא היה אחד מעמודי התווך במחזור ובישיבה בכלל והיה לו חיבור מיוחד עם אנשים. כאחראי מטבח אוריאל פשוט תפעל כל דבר שזז והיה אופה מפעם לפעם עוגות ועוגיות לכולם. בערבי לימוד בבתיהם של הר"מים, תמיד נשאר אחרון כדי לעזור ולנקות, אפילו שעבד הכי קשה לפני כן. אוריאל אהב תורה והוקיר רבנן".

"בהתחלה לא רצו לגייס אותו לקרבי בגלל עודף משקל", נזכר הרב ואן דייק, "אך הוא התעקש והתגייס לשריון עם כל המחזור. כך היה גם לפני היציאה לקורס מפקדי טנקים. הוא הפעיל את כל מי שצריך עד שלבסוף הצליח להתגייס ובסוף אף אחד למפקד מעולה. כשהתחילה הלחימה בעזה חיפש בכל דרך להיות משובץ בתפקיד משמעותי, ואף הצליח להביא את כל החבר'ה שהיו איתו בסדיר שלחמו יחד בגבורה".

לוחם השיריון רס"ל (מיל') אוריאל אביעד סילברמן (23) ממושב נחלים, נפל כאמור הלילה בקרב בדרום רצועת עזה.

אוריאל הותיר אחריו זוג הורים, בת זוג וחמישה אחים ואחיות. אוריאל, בן להורים שעלו מדנמרק ומשווייץ הוא בוגר מחזור כ"א של ישיבת ההסדר איתמר והרביעי מקרב בוגריה שנפלו במלחמת 'חרבות ברזל'.

סילברמן למד ארבע שנים בישיבה וממש לאחרונה סיים את מסלול ההסדר, עוד בטרם שובץ ליחידת מילואים. עם פרוץ המלחמה, היה נחוש לקבל זימון למילואים ותחילה שובץ בהגנת ישובים בשומרון, אך נאבק כדי לשרת בעזה ושובץ כלוחם בגדוד 7421 ב'חטיבת קרייתי' (4).

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר