תחילה עלה חשש לפיגוע

הרצח בתל אביב | מחריד: אחרי שהצית את הדירה, נסע להתפלל בכותל המערבי • הוגש כתב אישום

לפני מספר שבועות התרחשה שריפה בת"א ובדירה נמצאה גופה דקורה, החשוד ברצח נסע, כך עולה מכתב האישום שהוגש היום - אחרי שהצית את השריפה להתפלל בכותל המערבי, כאשר שוטרים זיהו אותו, הוא ניסה לדקור אותם והוא נורה (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
הזירה בתחנה המרכזית באותו ערב (צילום: דוברות המשטרה)

לפני מספר שבועות דווח ב'כיכר השבת', על שריפה בתל אביב, בדירה נמצאה גופת אישה שנדקרה, כמה שעות לאחר מכן, התחוללה דרמה בירושלים, כאשר אדם עם סכין רץ לעבר המאבטחים, וכעבור דקות התברר שמדובר באדם שהצית את השריפה בת"א, היום (חמישי) הוגש נגדו כתב אישום.

פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום כנגד דניאל מרגושין בן 33, לאחר שרצח תושבת תל אביב בדירתה, הצית את גופתה ואת הדירה וניסה לתקוף שוטרים שביקשו לעצור אותו.

זירת השריפה בתל אביב באותו יום (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

מכתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד יהונתן טל מפרקליטות מחוז תל אביב, עולה כי דניאל הכיר את המנוחה טרם הרצח וידע היכן היא מתגוררת. לאחר שהחליט לגרום למותה, בירר מרגושין מהן דרכי הגישה לתוך דירתה, ואיתר גישה למרפסת הדירה מגג בניין סמוך.

בתאריך 18/1/2024 בשעה 01:53 לערך, נכנס מרגושין לבניין הסמוך ועלה לגג הבניין, עבר למרפסת דירת המנוחה הממוקמת בקומה הרביעית ונכנס לדירתה דרך דלת המרפסת שלא הייתה נעולה, וזאת בזמן שהמנוחה ישנה.

לאחר שרצח את המנוחה, סמוך לשעה 6:00, לאחר ששהה בלילה בבית המנוחה, מרגושין הצית את הדירה באמצעות חומר דליק, בסלון הבית וכן בחדר השינה.

הפאראמדיק גל רוזן על המקרה (צילום: מד"א)

סמוך לאחר הצתת הדירה, נטל מרגושין מהדירה סכין ונסע הנאשם לירושלים להתפלל בכותל המערבי.

בשעה 17:30 לערך, סמוך לבנייני האומה בירושלים זוהה מרגושין על ידי מספר שוטרים, שביקשו לעצור אותו. בתגובה, שלף מרגושין את הסכין, הניף אותה כלפי מעלה, והחל לרוץ לכיוון אחד השוטרים בכוונה לדקור אותו.

ההתנפלות של מרגושין עם הסכין (צילום: דוברות המשטרה)

בשלב זה נורה מרגושין על ידי השוטרים ונפל לארץ. משפסק הירי, אחז מרגושין שוב בסכין, התרומם, והתקדם לכיוון שוטרים ומאבטחים ששהו במקום, ובתגובה נורה הנאשם בשנית. כתוצאה מהירי נפגע אזרח ששהה במקום.

ביחס למסוכנותו של מרגושין, ציין בבקשת המעצר עו"ד טל כי "תקצר היריעה מלתאר את מסוכנותו הרבה, כפי שעולה ממעשיו המתוארים בכתב האישום. מעשיו מהווים למעשה את חלום הבלהות של כל אזרח, ההולך לישון בביתו, ובאישון לילה נכנס אדם ושוחט אותו באכזריות רבה".

כתב האישום מייחס למרגושין עבירות של רצח בנסיבות מחמירות, ניסיון רצח, הצתה ושיבוש הליכי משפט.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר