יהי זכרו ברוך

"הפנתר החברתי" חה"כ לשעבר צ'רלי ביטון הלך לעולמו בגיל 76 

הפעיל החברתי הוותיק למען השכבות המוחלשות שכיהן כחבר כנסת רציפות מעל 15 שנים הלך לעולמו בגיל 76 כשהוא עטור קרבות ומאבקים חברתיים כאשר בשיאם הקמת תנועת "הפנתרים השחורים" | דרעי: "האיש שנתן לכולם השראה במאבקיו החברתיים" (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
חה"כ לשעבר ביטון ז"ל (צילום: צילומסך ערוץ כנסת)

חבר הכנסת לשעבר, צ'רלי ביטון ז"ל נולד בקזבלנקה ועלה לארץ בגיל שנתיים והיה מסמלי המחאה החברתית נגד הממשלה האליטיסטית כבר לפני כ 50 שנה. הוא עמד בראש תנועת "הפנתרים השחורים" ואחר כך גם נבחר לכנסת, מטעם חד"ש.

במהלך רוב חייו היה פעיל במיוחד בנושאי ציבוריים למען השכבות המוחלשות בחברה הישראלית,

לפני כ 52 שנים, הוא וחבריו ביצעו את אחת מפעולות המחאה הידועות שלהם, "מבצע החלב". בפעולה זו גנבו צ'רלי ביטון ופעילים נוספים בקבוקי חלב שהיו מיועדים לשכונת רחביה המבוססת בירושלים, וחילקו אותם בשכונת העוני האסבסטונים.

בכרוז שהוצמד לבקבוקי החלב נאמר: "מבצע חלב לילדי שכונות העוני. ילדים אלה אינם מוצאים מידי בוקר מאחורי הדלת את החלב לו הם זקוקים. לעומתם יש כלבים וחתולים בשכונות העשירות שלהם יש חלב כל יום ובשפע".

היה ידוע בשנינותו הפוליטית ויכולתו להעביר מסרים באופן עממי וחד, באחד מנאומיו בכנסת הוא הסתובב ונאם עם הפנים לקיר, בטענה שממילא לא מקשיבים לו.

יו"ר ש"ס חה"כ אריה דרעי ספד הערב למנוח וכתב בחשבון ה-'X' שלו: אני שולח את תנחומיי למשפחת ביטון היקרה בפטירת ידידי משכבר הימים לוחם הצדק צ׳רלי ביטון ז״ל, מראשי הפנתרים השחורים - האיש שנתן לכולם השראה במאבקיו החברתיים. יהי זכרו ברוך.

בשנותיו האחרונות, מיעט צ'רלי ביטון להתבטא באופן פומבי ולעיתים תמך במאבקים חברתיים חשובים לטובת האזרחים הפשוטים. יהי זכרו ברוך.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר