תמכו בטבח

ירושלים: נעצרו שני חשודים בפרסום דברי טרור והסתה

המאבק במסיתים לטרור ותמיכה במחבלים: בפעילות אכיפה ממוקדת בהובלת מפקדה משימתית מיוחדת של מרחב קדם במחוז ירושלים, נעצרו שני חשודים במעורבות בעשרות פרסומים של דברי טרור והסתה (בארץ)

קובי רוזן | כיכר השבת |
(צילום: דוברות המשטרה)

בעקבות מקרים של פרסום דברי טרור והסתה ברשתות החברתיות החל מפרוץ המלחמה ובכלל, מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן הורה על הקמת מפקדה משימתית מיוחדת במרחב קדם במחוז ירושלים, המרכזת פעילות ממוקדת כנגד מסיתים התומכים בארגוני טרור ובמחבלים ומפרסמים דברי הסתה ברשתות החברתיות.

במהלך היומיים האחרונים, שוטרי מרחב קדם במחוז ירושלים בהובלת המפקדה המשימתית המיוחדת, ולאחר פעילות ניטור של חמ"ל התודעה של מחוז ירושלים, עצרו מספר חשודים תושבי מזרח ירושלים שעפ"י החשד פירסמו ברשתות החברתיות דברי הסתה ותמיכה בארגוני טרור ומחבלים.

אתמול במסגרת המבצע, שוטרי מרחב קדם פעלו למעצרם של שני תושבי מזרח ירושלים שהיו מעורבים עפ״י החשד, בפרסומים רבים ברשתות החברתיות של תמיכה בארגוני טרור ומחבלים והסתה לאלימות.

מרבית הפרסומים החל מפרוץ המלחמה וכללו תמיכה במעשי הטרור והרצח של ארגון טרור חמאס בדרום הארץ בתאריך 7.10.

שני החשודים (בגיר וקטין) תושבי מזרח ירושלים, הועברו להמשך חקירה במפקדה המשימתית המיוחדת של מרחב קדם.

(צילום: דוברות המשטרה)

עפ"י החשד, שני החשודים פירסמו עשרות פירסומים של דברי שבח למחבלים ולפעילי טרור, שירי הסתה ובין היתר, פרסומים הקוראים לירדנים להצטרף למאבק ביום זעם המהלל ומשבח את הרצח בתאריך 7/10.

היום, החשודים הובאו לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרם ומעצרו של אחד החשודים הוארך עד לתאריך 5.3 ומעצרו של החשוד הנוסף הוארך עד לתאריך 4.3.

כאמור, אמש הובאו לדיון בבימ"ש עצורים נוספים, שעפ"י החשד פירסמו דברי הסתה ותמיכה בטרור לאחר שנעצרו אף הם על ידי המפקדה המשימתית המיוחדת, ומעצרם הוארך עד לתאריך 3.3.

מדוברות המשטרה נמסר: "לאורך כל ימות השנה ובמהלך החודשים האחרונים בפרט, פועל מחוז ירושלים תוך מיקוד קשב ומיצוי יכולות מבצעיות ומודיעיניות במשימת ניטור וסיכול פרסומי הסתה ושנאה נגד מדינת ישראל ואזרחיה במרחבי הרשת. ניסיון העבר מלמד כי קיים קשר ישיר בין הסתה לטרור למעשי טרור. בהתאם, כלל היחידות ושוטרי מחוז ירושלים יחד עם לוחמי מג״ב ירושלים בסיוע, הכוונה וליווי של חמ"ל התודעה הפועל במחוז, מבצעים סביב השעון פעילות ניטור וסיכול נגד מסיתים לטרור, ונגד אלו הקוראים לפגוע באזרחים ובמדינת ישראל. המשטרה תמשיך לפעול לחשוף ולעצור את כל מי שמסית לטרור ואלימות ותומך בטרור, בין אם מאחורי מקלדת או בכל מקום אחר, ונפעל למצות עמו את הדין".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר