ערבים משחררים, ליהודים מאריכים

אביו של אריאל דנינו: "אין לנו מושג מה קורה, הוא לא נאשם בכלום" 

אריאל דנינו תושב 'קומי אורי' ביצהר עצור מזה ארבע חודשים ב'מעצר מנהלי' בחשד ל'פגיעה בביטחון המדינה' | ביום רביעי האחרון שר הביטחון יואב גלנט חתם על הארכת מעצרו לעוד שלושה חודשים נוספים | אביו זועק בשיחה עם 'כיכר השבת' ״מה אתם רוצים?״ (חדשות) 

דודי בן חמו | כיכר השבת |
גלנט ובן גביר (דוד הכהן, חיים גולדברג | פלאש 90 )

אריאל דנינו תושב 'קומי אורי' ביצהר עצור כבר ארבע חודשים ב'מעצר מנהלי' בחשד ל'פגיעה בביטחון המדינה', וביום רביעי האחרון שר הביטחון יואב גלנט חתם על הארכת מעצרו לעוד שלושה חודשים נוספים, אך אביו לא מבין בגין מה בנו מוחזק במעצר "הוא קיבל צו מעצר מנהלי לארבע חודשים בכלא מגידו או בכלא קציעות, אתה יודע מי נמצא בכלא מגידו וקציעות ?!" טוען אביו בשיחה עם 'כיכר השבת'.

כזכור אריאל דנינו תושב 'קומי עורי' ליד יצהר נעצר לפני ארבע חודשים ובימין זעמו על מעצרו המנהלי, השר בן גביר התייחס למקרה ואמר כי "‏מעצר מנהלי לאזרחים חלוצים שעומדים בחזית למען העם והארץ ויחס כאל 'אויב', הוא חלק מהקונספציה שחייבת להיפסק. צריך להבדיל בין אוהב לאויב".

בשיחה עם 'כיכר השבת' משחזר אביו, שי דנינו, את השתלשלות הדברים ״בני אריאל דנינו, הוא גר בגבעה ליד יצהר שבשומרון, שנקראת ׳קומי אורי׳, הסיפור התחיל בשמחת תורה, כשאריאל היה בצפת, מיד בבוקר כשהוא הבין שמתפתח מלחמה הוא רץ לרב שמואל אליהו, שיורה לאנשים לרוץ יחד איתו לגבעות, לאבטח שם עד כמה שאפשר, אפילו שלא לכולם יש נשק, הרב מיד אמר לו שזה מצווה ואף חובה לעשות את זה, הם נסעו לגבעות וברוך השם לא קרה שם כלום״.

לדברי אביו, אריאל ״החליט להקים חמ״ל שמנטר רשתות חברתיות ערביות, אריאל יודע את שפת הערבית, הוא למד וקורא ערבית, ואז הוא התחיל לראות כל מיני דברים ברשתות החברתיות הערביות ודיווח את זה לצבא, הצבא שיתף איתו פעולה, ודברים שאריאל סיפר עשה פעל״.

אביו מוסיף כי ״הדבר שהכי התפרסם זה ׳הפיצה בחווארה׳ שהם שמו תמונה של חטופה כפרסומת לפיצה, ולאחר מכן הגיע טרקטור והרס את חנות הפיצה".

״הפעילות שלהם בחמ״ל לא מצאה חן בעיני גורמי הביטחון שם, הם טענו שזה התסיס את השטח, ושלושה שבועות לאחר תחילת המלחמה בשעה 2 לפנות בוקר במוצאי שבת מקיפים את הבית של אריאל, משטרה ואנשי שב״כ, ואריאל מבין שהבית שלו מוקף באנשים".

"הוא ישר יוצא אליהם ושואל אותם" סיפר דנינו האב, "מה הם רוצים? הם אמרו לו שהם באו לעצור אותו. הם הראו לו צו מעצר ואריאל אומר להם ׳הצו הזה לא תקין, לא כתוב בו סיבת המעצר׳ הם התחילו לעשות שם רעש".

"אריאל אמר להם אני אתלווה אליכם" הוסיף שי דנינו לספר. "איני רוצה שהילדים שלי יקומו ויראו את זה, לבנתיים אשתו של אריאל התארגנה רצתה להיפרד ממנו, הם פשוט החזיקו את הדלת ולא נתנו להם לצאת״.

״הם הכניסו אותו לרכב ולקחו אותו לימ״ר שי, בבוקר הוא התחיל את החקירה, הוא נשאל האם היה בחווארה או לא, הוא השיב שכן, אבל הוא ענה שהוא לא מעורב בשום פעולה שהייתה שם״.

אני מבין שהוא התחפש לערבי , מה אתה אומר על זה ?

״הוא לא התחפש אף פעם לערבי, פעם ראשונה שאני שומע את זה, אני לא שמעתי על הדבר הזה״.

לדבר אביו "החקירה שהיה לו על הסיפור בחווארה היא נסגרה, לפני ארבע חודשים, ואז הוא קיבל צו מעצר מנהלי לארבע חודשים בכלא מגידו או בכלא קציעות, אתה יודע מי נמצא בכלא מגידו וקציעות ?!" טוען אביו בזעם.

בגין מה ? ״צו מעצר מנהלי״ בלי שהם אומרים על איזה רקע, הם טוענים ״פגיעה בבטחון המדינה״.

שי, אביו של אריאל מציין כי הייתה התערבות פוליטית בעניין הזה, "לשנות לפחות את מיקום הכלא שלו, היינו בבית משפט, השר בן גביר התערב בזה, והוא עזר לאריאל להגיע למקום טוב יותר בכלא, כרגע זה בסמכות של שר הביטחון גלנט״.

״היה משפט, שבודק את תקינות הצו, כל חומר החקירה, אין לנו מושג מהו ולעורכי דין שלנו אין מושג, אריאל לא נאשם בכלום, למרבה הפלא, ברגע שהוא יצא מהכלא לא יהיה לו רישום פלילי כי הוא לא נאשם בכלום".

"הגשנו ערעור לבית משפט העליון, השופט קרא את כל החומר, ואז הוא אמר ׳עברתי על כל החומר, החומר לא עומד ברף הפלילי, לא תהיה פה הרשעה, אבל אני מאשר את הצו׳" מוסיף האב בשיחה עם 'כיכר'.

"הוא היה צריך לסיים את הצו שלו ביום רביעי שבוע שעבר, ביום שלישי בצהריים קוראים לו ואומרים לו כי השר גלנט חתם להארכת הצו לעוד שלושה חודשים נוספים, ושוב היינו בבית משפט ביום חמישי, ולא אומרים לנו כלום, לעזזאל מה אתם רוצים״ טוען אביו בכאב.

"ההערכות שלנו זה לא קשור לתיק בחווארה, אריאל מעולם לא היה קשור למקרי אלימות, הוא נעצר כמה פעמים על הפגנות אבל לא על אלימות, אנחנו מבינים שזה בגלל החמ״ל שהוא פתח, וברגע שהוא נעצר החמ״ל הזה התפרק אבל זה כבר לא עובד״ חתם שי את שיחתו הכאובה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר