כך הפקחים תפסו את הבשר

120 ק"ג של בשר כבש טרי מהשטחים שיועד לשבירת צום הרמאדן - הושמד

במעבר מיתר: סוכל ניסיון הברחה של עשרות קילוגרמים של בשר כבש טרי מהשטחים שתוכנן להגיע לישראל ולהימכר לערביי ישראל לשבירת צום הרמאדן. הבשר שנתפס - הושמד (חדשות בארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת |
הבשר שנתפס (צילום: משרד החקלאות)

במהלך פעילות של מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה ולחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות, הצליחו לסכל מפקחי המשרד ניסיון הברחה של כ-120 ק"ג בשר כבש טרי.

המפקחים מצאו את הבשר בתוך רכב פרטי במעבר מיתר ללא תווית המעידה על יצרן הבשר, בניגוד להוראות החוק. הובלת הבשר התבצעה באמצעות רכב פרטי, ללא מערכת קירור, בתוך שקיות ניילון, באופן שמהווה סכנה מהותית לבריאות הציבור.

הבשר כמובן הושמד, לפי החלטת רופא וטרינר ממשלתי וכנגד החשודים, צעירים בשנות ה-30 לחייהם מאזור באר שבע, נפתחו הליכים משפטיים.

תחילתו של האירוע החל בבדיקה שגרתית של בודקי מעבר גבול מיתר, שזיהו רכב חשוד והזעיקו את מפקחי משרד החקלאות למקום. בהגיעם למעבר הגבול, מצאו המפקחים ברכב את בשר הכבש הטרי ארוז באריזות ניילון ללא כיתוב או מדבקות המעידות על היצרן.

מחקירה ראשונית עלה כי מקורו של הבשר בכפר הפלסטיני יטא, שנמצא בשטחי הרשות הפלסטינית. במשרד החקלאות שבים ומדגישים, כי תוצרת מן החי שמועברת שלא בהתאם לדרישות החוק מסוכנת לבריאות הציבור.

בחקירה טענו החשודים כי הבשר נרכש מאטליז והם התכוונו להעבירו לביתם לצורך ארוחת שבירת צום הרמדאן. אולם, מעבר מיתר אינו מיועד להעברת תוצרת חקלאית, ועל כן בנוסף להעברת הבשר באופן לא חוקי וללא קירור, החשודים גם הפרו את צו קביעת נקודות המעבר שקבע צה"ל. הבשר הושמד לפי החלטת רופא וטרינר וכנגד החשודים נפתחו הליכים פליליים.

משה אחרק, מנהל היחידה לאכיפה ולחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות: "מפקחי משרד החקלאות פועלים באופן מתמיד כדי למנוע ניסיונות הברחת בשר, שתדירותם עולה בסמוך לתקופות החגים. נמשיך לחזק את האכיפה ולוודא כי התוצרת הנכנסת לישראל מפוקחת ומועברת בהתאם לדרישות ולחוק".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר