"טופל בהוראת משרד הבריאות"

סוף לסאגה: מחבל הנוח'בה הועבר מהדסה למתקן כליאה

מוקדם יותר היום, הגיע לחדרו של המחבל, אביה של שיר חג'ג' הי"ד והתעמת עם החיילים וצוות ביה"ח | הדסה: "הוא טופל בהוראת משרד הבריאות וצה"ל" (אקטואליה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
המחבל בחדר בית החולים הדסה בירושלים (צילום: אלירן פרנקו)

בית החולים הדסה בירושלים מעדכן הערב (רביעי) כי מחבל הנוח'בה שאושפז בבית החולים, הועבר למתקן כליאה ביטחוני. בבית החולים הדגישו בשנית הערב, כי את ההחלטה לאשפזו בבית החולים קיבלו במשרד הבריאות ובצה"ל - ללא קשר להנהלת בית החולים.

"העצור הבטחוני אשר טופל בהדסה הר הצופים בהוראת משרד הבריאות וצה״ל, הועבר כעת על ידי כוחות הביטחון למתקן כליאה בטחוני" נמסר מהדסה.

כזכור, מוקדם יותר היום הופץ ברשתות החברתיות תיעוד של מחבל שמקבל טיפול רפואי במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים הדסה, ברשתות הופצה התמונה שלו כמחבל נוח'בה.

משפחות שכולות ואזרחים, זעמו על הטיפול שמעניק בית החולים הישראלי למחבלים והחלו להתארגן על מחאות נגד בית החולים.

האב השכול הרצל חג'אג' כתב ברשתות: "גם אני בדרך לבית החולים הדסה הר הצופים שעושה מעשה נבלה ושכח את הטבח הנורא ומה עוללו לבנותינו ולעם ישראל המחבלים הבזויים הללו, אנחנו לא שוכחים ולא נשתוק מצידי שהמחבל ימות בכלא אסור לטפל בו בבית חולים".

איש התקשורת שי גולדשטיין כתב: "הלילה הובהל לבית החולים הדסה הר הצופים מחבל נוחבה שלקה בליבו. הוא מאושפז במחלקת טיפול נמרץ ומטופל על ידי מיטב הרופאים שלנו. בעולם שבו גם ככה חסרות מיטות בבתי החולים אין מקום לתת מיטה לרוצח מחבל מתועב".

"אם הוא לוקה בליבו פתאום צריך לעזוב את החדר ולתת לאלוקים לסיים את המלאכה. ואם לא אז להעמיס אותו על אמבולנס ולהשליך אותו בעזה שיטפלו בו החברים המטונפים שלו. תנו להם למות בשקט ואל תאלצו את רופאינו להציל את חייהם של הטינופות האלו; זה לא הוגן גם כלפי הצוותים הרפואיים. בתמונה: המחבל שמור על ידי חיילים" כתב גולדשטיין.

ברשתות נטען, כי מרבית האחים, הרופאים והאחיות סירבו להעניק לו טיפול וכאמור החלה להתארגן מחאה ספונטנית בבית החולים, נגד הטיפול במחבל.

מבית החולים נמסר בתגובה: "כל עציר בטחוני המטופל בבתי החולים בישראל מובא באחריות ובהחלטת משרד הבריאות, גורמי הבטחון או הצבא. הדסה לא מעודכנת בפרטי מעצרו ונסיבותיו של עציר כזה או אחר ובוודאי שאינה מהווה צד כלל באשר להחלטה היכן יטופל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר