טירוף בירושלים

השתוללות חסרת תקדים: בן גביר יצא מהאירוע והותקף | כך זה נראה

כמה עשרות מפגינים ניסו להגיע פיזית אל השר שיצא מאירוע ברחוב קינג ג'ורג' בירושלים | המשטרה הדפה את המתפרעים | בן גביר נופף בידיו ונכנס לרכבו • צפו בתיעודים (בארץ)

קובי רוזן | כיכר השבת |
(צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)

אירוע חריג בבירה: עשרות מפגינים המתינו לשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, שהשתתף הערב (רביעי) באירוע בהיכל שלמה ברחוב קינג ג'ורג' בירושלים, וזעקו לעברו מיד עם צאתו מההיכל כשהוא מוקף מאנשי ימין ומאבטחים.

המפגינים, המזוהים עם אנשי המחאות מרחוב 'קפלן' בתל אביב, נשאו שלטים עם תמונות חטופים, זעקו לעברו וחלקם אף ניסה להתקרב פיזית אל השר, תוך שבמקום נוצר כאוס.

ההתפרעות (צילום: סעיף 27 א)

שוטרים ומאבטחים, הדפו את המפגינים בכוח ואפשרו לשר להיכנס לרכבו מבלי שהשר נפגע פיזית. בן גביר מצידו ניסה לדר 'עסקים כרגיל' ונופף בידיו לעבר המפגינים נגדו ואוהדיו מהצד הימני של המפה.

בהמשך, המשיכו המפגינים לעבר מעון ראש הממשלה נתניהו ברחוב עזה - לא הרחק מזירת האירוע עם בן גביר, שם הם המשיכו להפגין ולזעוק כנגד ראש הממשלה אשר לטענתם מונע עסקת חטופים עם כחמאס.

המשטרה שנערכה בכוחות מתוגברים, פועלת בשעה זו לפזר את המפגינים ואף נעזרת במסוק משטרתי המרחף מעל מוקד ההפגנה ברחוב עזה בבירה.

כזכור, אמש, השליכו מפגינים חלקי פיתות לעבר מעון ראש הממשלה. לטענת המפגינים, חלקי הפיתות מסמלים את מנות האוכל הדלות אותן מקבלים החטופים בעזה, שוב, לטענתם באשמת ראש הממשלה נתניהו.

(צילום: סעיף 27 א)

מדוברות המשטרה נמסר בתגובה כי "כוחות משטרה ממשיכים גם בשעה זאת לפעול באזור כיכר פריז בירושלים ובסמוך, להשבת הסדר הציבורי, לאחר שמפגינים החלו בשעות הערב להפר את הסדר תוך הבערת אש, הפיכת פחי אשפה וגדרות על נתיבי הנסיעה ברחוב, שיגרו זיקוקין ופצצות תאורה לאוויר וחלקן נפלו באזורי מגורים.

כוחות משטרה ומג"ב רבים שהוזעקו למקום, פעלו להדיפת המתפרעים שלא נשמעו להנחיות השוטרים, חלקם אף נקטו אלימות כלפי שוטרים והתנגדות להרחקתם.

במהלך הפרות הסדר, צעדו רבים מהם לכיוון רחוב בן צבי ובצלאל, תוך פגיעה במרקם חיים ושיבוש תנועת כלי רכב באזור. בשל כך, פעלה המשטרה תוך שימוש באמצעים לפיזורם.

בהמשך, התרכזו מפרי הסדר ברחוב קינג ג'ורג׳ סמוך לכיכר פריז ולאחר שניתנה על ידי קצין משטרה הוראת פיזור בגין מעשיהם, החלו כוחות המשטרה ומג"ב הרבים להדיפתם ופיזורם מהמקום תוך שימוש באמצעים.

בשעה זאת, נותרו עשרות מפגינים על המדרכות וכוחות המשטרה שבמקום מאבטחים את המשך מחאתם. עד כה נעצרו במהלך הערב 4 חשודים שהועברו לחקירה בגין הבערת אש והפרת הסדר.

משטרת ישראל מאפשרת את חופש המחאה כחוק, אך לא תאפשר את סיכונם של אזרחים וכוחות המשטרה על ידי קומץ פורעי חוק תוך שימוש מסכן באמצעים פירוטכניים ואש במהלך מחאה. נפעל במקרים אלו באמצעים והכלים שברשותנו נגד אותם פורעים, מעצרם וחקירתם על מעשיהם".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר