קרב מוחות

"עימות או עסקה" | דריכות בירושלים לקראת תשובת חמאס 

גורמים בכירים בישראל מדגישים שעסקת חטופים חשובה למשפחות ולישראל אך גם למצרים ולאמריקאים ולמעורבים נוספים בתיווך בזירה הבינלאומית (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
רה"מ עם משפחות חטופים (צילום: קובי גדעון /לע"מ)

בירושלים ממתינים לתשובת חמאס לגבי עסקה לפיה במסגרתה ישוחררו חטופים ישראלים. לפי דיווח ב-Y-net בכיר ישראלי התייחס הערב (שלישי) לעסקה אפשרית. הבכיר אמר: "הלכנו כברת דרך ארוכה ביותר לקראת עסקה. כלל הגורמים בזירה הבינלאומית יודעים את זה, גם ובמיוחד המצרים יחד עם קטאר והאמריקנים. איננו יודעים מה סינוואר יחליט, אנחנו בישראל עשינו את כל מה שצריך כדי להביא לעסקה".

לדברי העיתונאי איתמר אייכנר: הבכיר הישראלי הוסיף כי "עסקה כזו חשובה מאוד קודם כל לחטופים, לבני המשפחות ולעם ישראל כולו, אבל היא חשובה גם למצרים ולגורמים רבים אחרים בזירה הבינלאומית. התנהלות החמאס תצביע על הכיוון שלו - להסלים, להקצין ולהתעמת או לנסות לסייע לאוכלוסיית עזה בהפוגה הומניטרית אחרי חודשים ארוכים של מלחמה".

מנגד, לפי דיווח של העיתונאי סולימן מסוודה בכאן חדשות: נראה שהחמאס נוטה להערים קשיים על מתווה העיסקה הנוכחית שהוצעה, לאחר שהמצרים העבירו לישראל מחמאס אינדיקציות שליליות לגבי ההצעה החדשה לשחרור חטופים שהוגשה להם. לפי המקורות, האינדיקציות השליליות הועברו על רקע חוסר מתן ערבויות לסיום המלחמה בסוף העסקה.

עם זאת, ישראל תשגר משלחת לקהיר על בסיס התשובה הסופית שתועבר ע״י המצרים מחמאס.

בנוסף, מהבית הלבן נמסר בנוגע לעסקה המוצעת: "היא טובה, מפצירים בחמאס לקבל אותה". עוד נמסר: "אין ספק לגבי רצינות ישראל במו"מ לעסקה לשחרור חטופים. תוצאות העסקה - שישה שבועות של הפוגה מהקרבות".

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שלישי) עם נציגי משפחות חטופים ומשפחות שכולות מפורום "הגבורה" ופורום "תקווה", במשרד רה"מ בירושלים.

במהלך דבריו עם המשפחות, הבטיח שצה"ל יכנס לרפיח בכל מקרה, בין אם תהיה עסקה מול ארגון הטרור חמאס ובין אם בפועל לא תהיה כזו.

"הרעיון שנפסיק את המלחמה לפני השגת כל יעדיה אינו בא בחשבון", אמר נתניהו. "ניכנס לרפיח ונחסל את גדודי החמאס שם - עם עסקה או בלי עסקה, כדי להשיג את הניצחון המוחלט".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות