חרם חרדי על פייסבוק? הלוואי

"במקום להיות ציניקן כמו מרבית הטוקבקיסטים, אני מקווה שאכן יצא חרם מפורש נגד פייסבוק. למה? כי אז יהיה לנו סוף-סוף אינטרנט חרדי. אין כל מנוס מרשת חרדית סגורה, האינטרנט חודר לבתים החרדיים (גם לא לצרכי עבודה), והרבנים חייבים להציג אלטרנטיבה ראוייה". יוני לוקסנבורג תומך בחרם החרדי

יוני לוקסנבורג | כיכר השבת |
(צילום: אילוסטרציה)

פייסבוק, פייסבוק, פייסבוק. מה לא כתבו על הרשת החברתית ששברה שיאים והפכה למדינה השלישית בגודלה בעולם עם למעלה מ500,000,000 גולשים, ונוצרה תחושה וירטואלית שמי שלא נמצא שם - לא קיים. לפעמים נדמה לי ש´פייסבוק´ הפכה לשם גנרי ל´אינטרנט´. בשנה האחרונה גילו הגולשים החרדיים את הפייסבוק, והתגובה לא איחרה לבוא.

אני שומע קולות שאומרים כי הרבנים לא יוציאו חרם מפורש נגד ´פייסבוק´, כיוון שע"י זה הם מודים שהחרם הכללי על האינטרנט לא תפס ובכך הם מכשירים את השרץ העיקרי.

אז במקום להיות ציניקן כמו מרבית הטוקבקיסטים, אני מקווה שאכן יצא חרם מפורש נגד ´פייסבוק´. ואדרבה, זה יהיה הצעד הראשון בדרך לאינטרנט חרדי סגור ומפוקח.

אין כל מנוס מרשת חרדית סגורה, האינטרנט חודר לבתים החרדיים (גם לא לצרכי עבודה), והרבנים חייבים להציג אלטרנטיבה ראוייה. המצב הנוכחי בו באתרי אינטרנט ´חרדיים´ נידונים נושאים שלא נכתבים אפילו ברמז בעיתונות החרדית, רחוק מלהיות אופטימלי. כל מי שחינוך ילדיו חשוב לו, לא היה רוצה שילדיו יגלשו באותם אתרים שהוא בעצמו גולש.

כל פתרונות הסינון שקיימים היום בשוק, טובים כמשהו זמני ולא כפתרון קבוע שיחזיק שנים קדימה. וכל מהפך גדול, מתחיל בצעד קטן.

קומה כשרה לאינטרנט

אז מה אני מציע... תוקם ועדת רבנים עולמית לענייני אינטרנט שתורכב מנציגים של כל העדות והחוגים. ועדת הרבנים תרכוש מאיגוד האינטרנט העולמי סיומת אינטרנט ייחודית, וכל אתר שירצה לקבל הכשר יצטרך לרכוש דומיין תחת הסיומת המבוקרת.

סיומת אינטרנט ייחודית תאפשר לכל גולש לדעת אם האתר שהוא גולש אליו מבוקר ונקי, ממש כמו הקומה הכשרה בטלפונים הניידים. הסיומת הנקייה תאפשר לחברות הגדולות במשק להקים אתרים ייעודיים למגזר החרדי, וכך שוק הפרסום באינטרנט יקבל תנופה ותאוצה ויעודד יזמים מוכשרים להקים אתרים כשרים במגוון נושאים.

ולאותם גולשים שיגידו שאין סיכוי ליצור רשת אינטרנט סגורה ומפוקחת, אני יציג לראווה את ´פייסבוק´. פייסבוק היא רשת אינטרנט סגורה ומפוקחת בהשגחת הרב צוקרברג. פייסבוק לא נבראה בששת ימי בראשית, והיא התחילה בשנת 2004 עם גולש אחד שהאמין שהוא יכול לשנות את העולם.

אז תקראו לי נאיבי ותמים, אבל אני מאמין ברשת אינטרנט חרדית מבוקרת...

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר