ביהמ"ש: לפתוח חלון בתפילה במניין עם אזיק אלקטרוני

שופטת בית המשפט המחוזי קבעה כי קטין שנחקר בפרשת רצח המשפחה בדומא רשאי לצאת לתפילות במניין - בשבת, והסבירה כי יש להתייחס במגמה חיובית לתפילה בציבור (משפט)

קובי רוזן | כיכר השבת |
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר בכתבה (צילום: Nati Shohat/FLASH90)

שופטת בית המשפט המחוזי במרכז נאוה בכור, דחתה את עמדת הפרקליטות שלא לאפשר לקטין שנחקר בפרשת רצח המשפחה בדומא לצאת לתפילות במניין.

כתב אישום הוגש נגד הצעיר באישומים של הצתת כנסייה ופגיעה ברכוש של ערבים, ובתקדים משפטי הוא שוחרר על ידי בית המשפט העליון למעצר בית ברמת הגולן.

לפני מספר חודשים הגיש עורך דינו של הקטין, איתמר בן גביר, בקשה לצאת לתפילות במניין. שירות המבחן תמך בבקשה והדגיש את חשיבות התפילה במניין ואת העובדה כי חל שינוי ניכר בקטין הנתון במעצר בית בצפון הארץ וכי מתן אפשרות כזאת רק יעודד אותו להמשיך בדרכו החיובית.

בדיון שנערך אתמול בבית המשפט המחוזי במרכז, הפרקליטות התנגדה ליציאת הקטין לתפילות וטענה כי נגד הקטין כתב אישום חמור בבית המשפט המחוזי.

עוד טענו בפרקליטות כי נאשם ששוחרר באיזוק אלקטרוני הוא עצור לכל דבר, וכי תפילה במניין היא פריבילגיה.

בתגובה על הדברים השיב עורך הדין בן גביר כי גם עצורים זכאים לתפילה במניין: "אפילו רוצחים וסוחרי סמים משתתפים בתפילות בבתי כלא, ואין כל סיבה מדוע למנוע זכות זאת מקטין". לדבריו: "איסור התפילה הוא בבחינת פגיעה בעקרון היהודי של המדינה, וכי אין ספק שיש לתת משקל רב להמלצת שירות המבחן".

בהחלטתה קיבלה השופטת בכור את בקשתו של עו"ד בן גביר שהקטין ישתתף בתפילות במניין אך הגבילה זאת לשבת בלבד.

השופטת קבעה כי ברוח החלטות בית המשפט העליון יש להתייחס במגמה חיובית לתפילה בציבור הן ליהודים והן למוסלמים. עוד קבעה השופטת כי הקטין קיבל בעבר (בחגים) הזדמנות להתפלל במניין ולא הפר את התנאים, וכן קבעה כי חופש הדת והפולחן הוא ערך יסוד שיש להתחשב בו.

הפרקליטות ביקשה לעכב ביצוע ההחלטה כדי להגיש ערר לבית המשפט העליון אך השופטת קבעה כי לפרקליטות יש די והותר זמן להגיש את הערר עד לשבת הקרובה.

עו"ד בן גביר אמר בתגובה כי "החלטת בית המשפט חשובה ועקרונית אך אני מצר על כך שכבוד השופטת לא אפשרה לקטין לצאת לתפילות בכל השבוע. אם הפרקליטות תגיש ערר אשקול בחיוב הגשת ערר נגדי, היות ולטעמי התנהלות הפרקליטות וסירובה לאפשר לקטין יהודי, במדינה יהודית להתפלל במניין היא התנהגות הפוגעת בערכיה היהודיים של מדינת ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר