חדשות עם קנייטש

הונאת העשור או תרגיל מבריק? כך הובילה חסידות גור את המהפך בערד • מעייריב

ניצחון הענק של המקובל בטבריה, היסטוריה בצפת - לראשונה ראש עיר חרדי, ההישג של ויז'ניץ באלעד, חבר המועצה הליטאי שהכניס את עצמו לעירייה והורי התצפיתניות שהתחזקו מחבר המועצת (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

הניצחון של רבי דב

ניצחון מתוק במיוחד לציבור החרדי בטבריה עם המועמד שקיבל את תמיכתו של הגאון הרב דוב קוק, יוסף נבעה שקיבל 51.8% תמיכה, לעומת רון קובי עם 22.9% בלבד. במוצאי הבחירות התכנסו נאמניו ותלמידיו של הצדיק הגאון הרב קוק לשיר שירי הודיה ונשמה לרגל ההישג וקידוש השם - לאחר שהרב עצמו פעל באופן אישי להצלחת הרשימה נגד אלו שביקשו את רעת טבריה החרדית.

העיר השמינית

צפת הפכה אמש לעיר השמינית בישראל בה מכהן ראש עיר חרדי למהדרין כשכל התושבים החרדים השכילו להתאחד תחת מועמדתו של יוסי קקון שהצליח בסופו של דבר להדיח את ראש העיר המכהן שוקי אוחנה.

אדריכלי הניצחון

לא רבים מכירים את השם "הרה"צ יעקב מרדכי הגר", אבל באלעד אין מי שלא מכיר את בנו של הרבי מויז'ניץ רבם של חסידי ויזניץ באלעד, מנהיג הרוחני החסידי הגדולה בעיר, שהכריע את כף המאזניים. המהפך אם כן, אינו נחלתו הבלעדית של יו"ר ש"ס המאושר אריה דרעי, אלא בעיקר של חסידי ויז'ניץ ששמעו את רבם הנערץ יוצא מגדרו לתמוך ביהודה בוטבול - "למען היידישקייט".

הקמפיין המנצח

מבין כל הקמפיינים, הסיסמאות והדילים הפוליטים, צוות 'מעייריב' רוצה לתת קרדיט בהפתעה למועמד לא בולט במיוחד, שהגיע מהשטח בעיר המעורבת בשפלה, ובקמפיין נעים, אישי, מכל הלב - הצליח לגייס תמיכה ואף את אמון הציבור שכמובן שלח אותו למועצה. היום, אפי בן גד, נציג דגל התורה ברחובות, הודה בסרטון מיוחד לאלפי התומכים והבטיח לעמוד במשימה ובשליחות החשובה להיות נבחר ציבור מלא מלא במועצה לחמש השנים הקרובות.

ה'פוטש' השקט והמבריק של גור

במשך למעלה מחצי שנה, חסידות גור העניקה לראש העיר מטעם יש עתיד ניסן בן חמו, את התחושה ש"הכל טוב. יהיה בסדר". המגעים איתו התנהלו לאורך כל מערכת הבחירות - חודשים רבים לאחר שנחתם ההסכם השקט עם יאיר מעיין. התוצאה המרתקת אמש בערד - הפתיעה לחלוטין את ניסן בן חמו שנתפס אמש לא מוכן לתוצאה הדרמטית. אבל חסידי גור, שלא תלו שלטים ולא ניהלו שום קמפיין - היו מופתעים רק אם התוצאה הייתה שונה. צוות 'מעייריב' שמר בסוד גמור את התוכנית הסודית במשך חודשים ארוכים - והוא בהחלט שמח בשמחתם של חסידי גור בערד. מזל טוב גערע חסידים! מזל טוב!

חשוב להגיע להסכם

בעיצומו של יום הבחירות אתמול, חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי דוד יוסף נועד במשך שעה ארוכה עם הורי התצפיתניות השבויות בעזה וחיזק אותם. הגר"ד אמר להם כי חשוב להגיע להסכם בכדי להשיב אותן הבייתה. "הקב"ה יזכה אתכם לראות את היקרים שלכם בקרוב מאוד".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר