חדשות עם קנייטש

"במקום רשימת תפוצה" | כך הזמין בכיר הרשמים את מקורביו • מעייריב

התיעודים המרגשים משמחת הברית לבן רה"י, ההילולה שהתקיימה בצפון למרות ההוראה של צה"ל, הגיבוי הליטאי לרב הראשי הספרדי, ההוראה של חבר המועצת לפורים בצל המלחמה והג'ינגל של ישיבת באר התלמוד (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

כשם שנכנס לברית

אלפין באו להשתתף בשמחת הברית לבנו של ראש הישיבה הגאון רבי צבי קושלבסקי כאשר עוד קודם לכן, הגיעו רבים לשמחת ה'שולעם זוכער' וקריאת שמע בלילה שלפני הברית. האירועים כולם התקיימו בהיכל ישיבת היכל התורה ברחוב קצנלבויגן בשכונת הר נוף בירושלים. "ואומר לך - בדמייך חיי".

הילולה בצל מלחמה

למרות הודעת צה"ל ומערכת הביטחון על ביטול אירועי הילולת משה רבנו הנחגגים מידי שנה בתאריך ז' אדר בציון הרשב"י במירון, מאות, ובראשם כ"ק האדמו"ר מפינסק-קרלין חגגו את ההילולה כנהוג. האדמו"ר אף תועד כשהוא לומד בשקיעות עצומה בספר הזוהר בתוך מערת התפילה בציון.

חזית אחידה וגיבוי מפתיע

שבוע לאחר הסערה שהתחוללה בעקבות דבריו של הראשון לציון והרב הראשי, הגאון רבי יצחק יוסף, שעמד בתוקף על דעת תורה שאין לגייס תלמידי ישיבות, ראש ישיבת 'חברון' חבר המועצת הגאון רבי דוד כהן והגאון רבי יצחק קולדצקי, חתנו של מרן הגאון רבי חיים קנייבסקי זצ"ל, הגיעו אמש, מוצאי שבת, ל'שיעור השבועי' והציגו חזית אחידה בסוגיית הגיוס.

היצירתיות של רבי אורי

שבוע לפני חתונת בתו של בכיר הרשמים במגזר הליטאי, קבוצת ווטסאפ שנפתחה ואליה צורפו מאות רבות של אנשים - רובם לא מכירים אחד את רעהו, הצליחה להפתיע בימה החולפת אנשים רבים. ההסבר לקבוצה המפתיעה - הפתיע אף את צוות 'מעייריב' שצורף לקבוצה. מזל טוב, רבי אורי. מזל טוב.

עמו אנוכי בצרה

בעקבות המצב הקשה השורר בארה"ק, חבר מועצת החכמים הגאון רבי דוד יוסף, יוצא בהוראה חריגה לציבור בבקשה להימנע ככל האפשר מחגיגות בפומבי במהלך ימי הפורים, זאת כדי להמנע ממצב נורא של חילול השם.

ראשישיבע מתורגמן

הגאון הבני ברקי הנודע, רבי מאיר גריינמן, קיבל במעונו אמש, מוצ"ש, את תלמידי ישיבת מקדש מלך בראשותו של ראש הישיבה הגאון רבי אליעזר גולדשטיין. הגר"מ, נשא דברי חיזוק בפני התלמידים, אולם היות ומדובר בתלמידי חו"ל אשר אינם דוברים את השפה העברית, ראש הישיבה הגר"א גולדשטיין, תרגם להם את דבריו של הגאון הישיש לשפת האם שלהם - אנגלית.

"אוספים בלי שום פחד"

תלמידי הישיבות ממשיכים להבריק ולהפתיע עם כישרונות מיוחדים של ממש, כשהפעם אנחנו חושפים כאן ב'מעייריב' את הג'ינגל המקורי והמוצלח במיוחד של ישיבת באר התלמוד - בויאר בראשותו של הגאון רבי אריה בויאר, באלעד, לקראת ימי הפורים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר