חדשות עם קנייטש

טרגדיה באלכסנדר, מתווה הגיוס והג'ינגל של אש התלמוד • מעייריב

קופת הצדקה המחולקת בסקווירא, האדמו"ר שהתייעץ עם גאב"ד אנטווורפן על האבלות שלו, החלטת גדולי ישראל הליטאים לקראת תענית אסתר ופגישת חבר המועצת האמריקאית עם הרב הספרדי (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

המלכוד הספרדי

בעוד באגודת ישראל מובילים קו תקיף ונוקשה בעניין מתווה הגיוס, בדגל התורה מתיישרים עם המועצת החסידית. אולם, בעוד ש"ס שנטתה לקווים מקלים יותר עד היום, סירבה להתיישר עם המפלגה האשכנזית, דבריו החריפים של מי שמיועד להיות נשיא מועצת חכמי התורה עם סיום כהונתו כרב הראשי, הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף בשבוע שעבר, טורפים את הקלפים וש"ס עשוייה ליישר דעה וקו.

הלם באלכסנדר

אברהם מושקוביץ ז"ל, סה"כ בן 13 בלבד, לא התעורר הבוקר משנתו, ולאחר מאמצי החייאה מרובים, נאלצו הרופאים בבית החולים שיבר - תל השומר לקבוע את מותו. אברהם ז"ל, היה נכדו של משב"ק האדמו"ר מאלכסנדר. הלוויתו התקיימה היום.

קופה משולשת

בחסידות סקווירא הגו רעיון מבריק, הנועד להפחית את ההפרעה למתפללים כתוצאה מגבאי הצדקה המסתובבים ומתרימים בשעת התפילה. הרעיון - לחלק את הקופה בצורה ייחודית, קיבל את ברכתו של האדמו"ר.

מתי מסתיים האבל?

האדמו"ר מויז'ניץ, הנמצא בסיומם של 30 ימי האבל על אחותו הצדקנית הרבנית מסקווירא ע"ה, שאל את גאב"ד אנטוורפן, מתי למעשה מסתיימים הלכות האבלות הנהוגות ב-30 ימי האבל. הוא הציע 2 אופציות, אבל הגאב"ד פסק באופציה אחרת והמקלה יותר.

וצומו עליי

גדולי ישראל, ראשי ישיבות ורבנים עלון למעונו של מנהיג הציבור הליטאי ראש הישיבה גאון רבי דב לנדו, וביקשו ממנו לתקנם בעצה לחיזוק לימי הפורים, עקב המצב הקשה השורר בארה"ק. הגר"ד, ביקש מהמשגיח הגאון הצדיק רבי דן סגל, שיתקין סדר תפילה מיוחד. הגר"ד סגל נענה. הפרטים - בכתבה שלפניכם.

ותנו כבוד לתורה

שמחה גדולה התקיימה בעיר ליקווד בפתיחת כולל אור חיים ומשה בנוסף לכולל בעיר מנהטן בהשתתפות הגאון רב אריה מלכיאל קוטלר ראש ישיבת לייקווד וחבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל בארצות הברית. בנוסף השתתפו ראשי הכוללים בניו יורק ומאות אברכי הכוללים בעיר. הגאון רבי מלכיאל קוטלר דיבר בנאומו על גודל מעלת זיכוי הרבים והקמת עולם התורה.

ג'ינגל הערב - אש התלמוד

בישיבה הספרדית הירושלמית אש התלמוד בראשותם של הגאון רב יוסף לסרי והגאון רב אריאל וילנסקי שיגרו למעייריב את השיר למגבית פורים. את השיר כתב אליהו אנטבי. על הביצוע יוסף חיים בינימין, משה אליה כהנא ואליהו אנטבי. השיר במקור נקרא "תהיה שמח" - של חיים ונתנאל ישראל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר