חדשות עם קנייטש

ראש הישיבה מהפלג נפגש בארה"ב עם חבר המועצת • מעייריב

ההסתעפות והדרמה בבחירות לרבנות הראשית והתערבות הבג"ץ • סיום חלק א' של זמן קיץ בישיבת עוצם • ההתבדלות של ראש הישיבה מ'נטורי קרתא על רקע נפילת הלוחמים • העדות של תלמידו של מרן בפני הינוקא • קבלת הפנים לראשל"צ בפנמה (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

בלי רבנים ראשיים

בשל התערבות הבג"ץ הליך הבחירות לרבנות הראשית והכרעת השופטים כי הרבנים הראשיים לא ימנו חברים לגוף הבוחר, הבחירות לרבנות הראשית יידחו במספר שבועות בהן לא יהיה במדינת ישראל - לראשונה בהיסטוריה רב ראשי מכהן.

עד כאן הקפה א'

בישיבת נר זרח - עוצם בראשותו של ראש הישיבה הגאון רבי זאב פיינשטיין, חתמו את פרקו הראשון של זמן קיץ עם מעמד מרומם של הכנסת ספר תורה שהוכנס לזכרו של ראש הישיבה ומייסדה הגאון רבי יששכר מאיר זצוק"ל.

כבודם במקומם מונח - במאה שערים

ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז פתח את שיעורו השבועי בהתייחסות למותם המצער של שמונת החיילים באסון הנגמ"ש ואמר: "קודם כל, להתפלל על החיילים שלנו שהיום בעוונות נהרגו ברפיח, שמונה חיילים עלו על מוקש. "שמונה חיילים במכה אחת! כמה צריכים להתפלל על החיילים, אנחנו לא "נטורי קרתא" ו"נטורי קרתא"... "נטורי קרתא" כבודם במקומם מונח, במאה שערים... - אנחנו אחים!".

שמאלנים נאבקים ונלחמים

עשרות אלפי בחורי ישיבות ואברכים מיהדות ארה"ב החרדית, התכנסו למעמד 'אדירי התורה' באיצטדיון ענק בפילדלפיה, שם הם שמעו הסבר על סערת הגיוס מראש הישיבה וחבר המועצת הגאון רבי משה הלל הירש. בשולי הכינוס, אירע מפגש מרתק בין חבר המועצת הליטאית לראש הישיבה מהפלג.

שיחת חולין של תלמידי חכמים

תלמידו המובהק של מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף, שידוע שזכה ללמוד איתו במשך שנים חברותא, רבי אליהו שיטרית, הגיע לביקור במעונו של הגאון הינוקא, וסיפר לו עובדות והנהגות מהרב עובדיה שראה במו עיניו והיה נוכח בהם. בתיעוד בלעדי שמתפרסם לראשונה, מספר ר' אליהו שיטרית, סיפור מעניין על הנהגתו של הרב, מה היה מניח בתוך הספרים – ומה אמר לו מרן שישיב בשמים אם ישכח את לימודו…

קבלת פנים בנמל התעופה

תיעוד מרומם מכבוד התורה - הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שטס למסע חיזוק בקהילה היהודית בפנמה - מתקבל בשירת: "כִּי אֹורֶךְ יָמִים וּשְׁנוֹת חַיִּים וְשָׁלוֹם יוֹסִיפוּ לָךְ", בשדה התעופה המקומי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות