יום השנה לפטירתו של הבבא סאלי

"התפללתי ונעניתי": כשהבאבא סאלי התפלל

ראש הישיבה הגאון חכם שלום כהן על הבבא סאלי שהיום יום אזכרתו: ״אנחנו לא יודעים את הגדולות של האנשים האלה״, מגולל סיפור מופת שהיה עד לו • האזינו להקלטה (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: באדיבות COL, יעקב כהן)

בהקלטה נדירה שהגיע לידי ״ככר השבת״ ונחשפת לראשונה, נשמע נשיא המועצת, ראש הישיבה, הגאון חכם שלום כהן בשיחה לתלמידיו מגולל סיפור מופת שאירע לאחד מתלמידיו שזכה לפרי בטן לאחר 11 שנים בזכות ברכתו של ה״בבא סאלי״. עוד סיפר מרן ראש הישיבה על מאתיים השקלים (בשטרות הישנים) שקיבל מהצדיק לרגל חתונת בתו הראשונה ואשר שמורים אצלו עד היום הזה.

ראש הישיבה הגר״ש כהן מספר על תלמידו: ״11 שנה לא היה לו בנים. כמה פעמים אמרתי לו שילך לבבא סאלי ושיבקש. אמר לי אני הולך אליו, וכל פעם הוא אומר לי ׳התפללתי ולא נעניתי׳.

אחר זמן הייתי באירוסין ברמת אלחנן, אמרתי לו (לאותו תלמיד) נו מה.. אומר לי: שבוע שעבר הייתי שוב אצלו (אצל הבבא סאלי) ואמר לי ׳התפללתי ונעניתי׳!

פלאי פלאים.

אחרי חודש, אני בבית, הוא מצלצל לי: אשתו בהריון!

איך אתה יודע??? - אנחנו לא יודעים את הגדולות של האנשים האלה״.

עוד ממשיך נשיא המועצת ומגולל סיפור אישי משלו: ״אני זוכר כשרציתי לחתן את הבת הגדולה שלי, הלכתי אליו לקבל ממנו ברכה. אז קודם כל הביא צלחת.. לאכול.. פירות. אחרי זה כשבאתי ללכת, הוציא שני שטרות של מאה שקל. אני מדבר על לפני יותר משלושים שנה. אמר לי תיקח את זה. תשים אותם אצלך. יהיה לך ברכה. עד היום יש לי אותם! אמנם החליפו אותם. הרי את המאה עשו עשרה שקלים..

אחרים היו מוכרים אותם במיליונים היום..אם הייתי רוצה להתעשר...״, סיים ראש הישיבה בחיוך.

ההקלטה באדיבות קו "מראה כהן" - קו השיחות והשיעורים של ראש הישיבה, הגאון חכם שלום כהן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר