ה'בבא ברוך' בעצרת הזכרון:

"רבי אלעזר ביקש למסור את נפשו, כדי לכפר על עם ישראל"

הלילה נערכה בבאר-שבע עצרת זכרון במלאות שלושים לרצח הבבא אלעזר, רבי אלעזר אבוחצירה זצ"ל ● ה'בבא ברוך' אמר באירוע: "הצדיק ראה את הרעה ורצה לבטל את הגזירות. הוא מסר את הנפש למען עם ישראל. הוא כיפר על עם ישראל ובעיקר על תושבי הדרום". דיווח חי (אקטואליה)

אברהם הלוי | כיכר השבת |
רבי דוד והבבא ברוך (מאיר אלפסי)

בני משפחתו של ה'בבא אלעזר', רבי אלעזר אבוחצירה זצ"ל, מתכנסים בשעה זו לעצרת זכרון במלאות שלושים לרצח.

ה'בבא ברוך', דודו של רבי אלעזר נשא את הנאום המרכזי. להלן ציטוטים נבחרים:

"חודש ימים עברו, אבל אנחנו עדיין המומים ומזועזעים. לא יכולים להאמין שזה בכלל קרה.

"אנחנו שבורים כמו שבר כלי, על אובדן אדם גדול ממשפחתנו הקדושה אשר בעוונות הרבים בא אדם נתעב והיכהו נפש.

"דבר שהוא לא יאמן. ממש פלא. אבל מה נאמר ומה נדבר? מי אנחנו שיכולים להבין ולהגיע לפשר מעשיו של הקדוש ברוך הוא? דוד המלך אומר בתהילים: נפלאים מעשיך, ונפשי יודעת מאוד.

"הלא הצדיק יודע מה עומד לעבור עליו. לא הוא, הנשמה שלו יודעת. למה? כי קשה שהוא ידע. קשה שיתכונן לזה. אם הוא לא ראה, הנשמה שלו רואה.

"לראות דבר כזה, איך בן של קדושים נופל נפילה כזו ומחזיר את נשמתו לבוראה בדרך שהחזיר אותה. אבל ונפשי יודעת מאוד, נפשו של אותו צדיק יודעת את סוד העניין.

"חז"ל אומרים: מפני הרעה נאסף הצדיק. היום רואים במו עיננו שעד לפני הפטירה, עד לפני שבוע הכל היה שקט. באר שבע היתה על מי מנוחות. כל אזור הדרום. והנה, ברגע אחד הכל התהפך. שונאי ישראל ימח שמם שולחים עלינו קסאמים, גראדים וקטיושות. ברוך השם, שהקדוש ברוך הוא עוצר בעדם.

"הצדיק שהוא צדיק אמיתי, הוא רואה את הרעה והוא לא רוצה להיות נוכח בה. הוא ראה את הקטיושות והקסאמים ולא רצה להיות בה. הוא גם רוצה לבטל, ולכן ביקש מהקדוש ברוך הוא שהוא יכפר על הדור וימסור את נפשו על כלל עם ישראל, ובמיוחד על אלה שקרובים אליו - אלה שגרים באזור שלו".

בתום דבריו, ביקש הבבא ברוך לחזק את בניו של רבי אלעזר "ובראשם את האדמו"ר רבי פנחס". הוא איחל להם שימשיכו את דרך האבות, "לסלול את הדרך הזו לדורות הבאים".

הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר, אמר באירוע: "אנחנו חסרי דרך מאז שרבי אלעזר הלך. התורה שלו, הברכות, גמילות החסדים - הכל החשיך לפתע.

"לפני ארבעים שנה, כל האזור הזה היה מדבר. כשהוא הגיע, זה הפך למדבר קדש. הוא השרה קדושה בעיר הזו. יש מאות ואלפי אברכים בעיר הזו. כמעט העירייה היחידה שתומכת בתורה.

"אני זוכר בפעם הראשונה שראיתי רב גדול כל-כך ששמח עם חסידיו. לא היה יהודי שניגש עם הוויסקי להגיד לחיים, והרב היה מקבל אותו בשמחה ובמאור פנים. משמח אותו, לא רק מברך".

הרב מצגר התייחס להכתרת בנו של רבי אלעזר: "אם היו שואלים את רבי אלעזר עכשיו, הוא היה אומר: לכו לקבל ברכות מבני רבי פנחס".

האדמו"ר רבי דוד אבוחצירה אמר: "יותר ממיליון איש ביקרו במקום הזה. לא היתה תופעה כזו. הוא היה למעלה למעלה למעלה בקודש. כל כולו קודש קודשים.

"אנחנו מודים לכל הרבנים הגאונים, ובפרט לדודנו - שמלווה אותנו משעת הפטירה, שבוכה ומצטער איתנו. מה יש לנו במשפחה? הסבא נפטר, האבא נפטר, האמא נפטרה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר