"הנהיג את עם ישראל"

הרב הראשי הגר"ד לאו: "רבן של ישראל הסתלק"

הרב הראשי לישראל, הגאון רבי דוד לאו, ספד לראש הישיבה, הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצ"ל: "אנו אבלים ומבכים מרה על הסתלקותו הבוקר של רבן של ישראל" (הספדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
הרב הראשי במעונו של ראש הישיבה זצ"ל (צילום: ללא קרדיט)

הרב הראשי לישראל, הגאון רבי דוד לאו, ספד לראש הישיבה, הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצ"ל: "אנו אבלים ומבכים מרה על הסתלקותו הבוקר של רבן של ישראל, נשבה ארון האלוקים, וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'".

הרב הראשי פתח את דבריו: "יחד עם כל בית ישראל בארץ ובתפוצות אנו אבלים ומבכים מרה על הסתלקותו הבוקר של רבן של ישראל מרן ראש הישיבה רבינו הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצוק"ל אשר הנהיג את עם ישראל ביד רמה ממרום גילו, והיה תל תלפיות שעיני כולם מייחלות למוצא פיו הטהור.

"זכיתי לקרבתו מתקופת לימודי בישיבת פוניבז' ועד לאחרונה ממש בהכוונה ובעצה נבונה בכל ענייני הדת. נשבה ארון האלוקים, וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'".

מרן הגר"ג אדלשטיין מעיין בחוברת שמסכמת את המאבק של הרב הראשי הגר"ד לאו בשינויים במערך הגיור

הרב הראיש הוסיף: "בשנים האחרונות מרן הרב אדלשטיין זצ"ל כיוון וייעץ רבות במיוחד בתקופת הגזרות של הממשלה הקודמת על ענייני הכשרות והגיור, אחד האירועים הבולטים היה כנס הרבנים נגד שינויים בגיור אשר נעשה בהתייעצות עם מרן הגר"ג ובעקבותיו נעצרו הכוונות לשנות את מערך הגיור".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר