"שריד אחרון לדור דעה"

הרבנים הראשיים ספדו: עם ישראל איבד עמוד של תורה והגנה

הרבנים הראשיים ספדו לראש הישיבה וזקן חברי מועצת גדולי התורה, הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצ"ל | הגר"י יוסף: "עשרות אלפי תלמידיו ממשיכים את מורשתו" | הגר"ד לאו: "הנחיל תורה לכל כלל ישראל. כיתת רגליו בכל העולם בגיל מבוגר ובריאות רופפת למען הפצת תורת ה׳" (דיין האמת)

ישי כהן | כיכר השבת |
ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי זצ"ל (צילום: דוד כהן/FLASH90)

הראשון לציון והרב הראשי, הגאון רבי יצחק יוסף, ספד הבוקר (חמישי) לראש הישיבה וזקן חברי מועצת גדולי התורה, הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצ"ל.

הרב הראשי פתח את הספדו ואמר: "'וי לארעא דישראל דחסרא גברא רבה', שמעתי בכאב ובצער עמוק על הסתלקותו מאיתנו של שריד אחרון לדור דעה, מרן ראש הישיבה גאון ישראל, הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצ״ל ראש ישיבת ׳עטרת ישראל׳, תורה אגוני מגנא ואצולי מצלא ועם ישראל איבד עמוד של תורה והגנה דווקא בימים בהם הוא זקוק להם יותר מכל".

הגר"י יוסף הוסיף: "עשרות אלפי תלמידיו למעלה משבעים שנה של הרבצת תורה ממשיכים את מורשתו ומושפעים מתורתו ומדרכו המיוחדת בחדוות התורה והשקיעות בלימוד שהוא היה דוגמה מהלכת לה כל ימי חייו".

"המקום ינחם את משפחתו הכבודה ותלמידיו הרבים ויה״ר שיעתיר בתפילה ממקום מושבו בשמי מרום על עם ישראל הנתונים בצרה ויקוים בנו מה שנאמר ובילע המוות לנצח ומחה ה׳ אלוקים דמעה מעל כל פנים אמן", סיים הרב יוסף את דבריו.

הגרב"מ אזרחי זצ"ל עם הגרי"מ לאו והגר"ד לאו

הרב הראשי לישראל ונשיא מועצת הרבנות הראשית, הגאון רבי דוד לאו, ספד: "יחד עם כל בית ישראל בארץ ובתפוצות אנו אבלים ומבכים מרה על הסתלקותו הבוקר של מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי ברוך מרדכי אזרחי זצוק"ל אשר הנהיג את עולם הישיבות ביד רמה ממרום גילו.

"רבי ברוך מרדכי זצ"ל היה מיוחד בחיות בלימוד התורה והנחיל תורה לכל כלל ישראל. כיתת רגליו בכל העולם בגיל מבוגר ובריאות רופפת למען הפצת תורת ה׳ והיה לאורך עשרות שנים מעורר ומקרב להבנת והעמקת התורה ומתוך המאור שבה החזיר רבים למוטב. נשבה ארון האלוקים, וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר