כָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל יִבְכּוּ אֶת הַשְּׂרֵפָה

"נשא על כפיו את עול עם ישראל" | במערכת הפוליטית סופדים להגרב"מ אזרחי

במערכת הפוליטית סופדים לראש הישיבה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצ"ל, ראש ישיבת 'עטרת ישראל' וזקן מועצת גדולי התורה, שהסתלק הבוקר לבית עולמו |  כל ההספדים • מתעדכן (דיין האמת)

ישי כהן | כיכר השבת |
הגרב"מ אזרחי זצ"ל (צילום: דוד כהן, פלאש 90)

במערכת הפוליטית סופדים הבוקר (חמישי) לראש הישיבה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצ"ל, ראש ישיבת 'עטרת ישראל' וזקן מועצת גדולי התורה, שהסתלק הבוקר לבית עולמו והוא בן 94 בהסתלקותו.

סיעת 'דגל התורה': "אבלים ודואבים בהיוודע הבשורה המרה על פטירתו של מרן ראש ישיבת עטרת ישראל הגאון הגדול רבי ברוך מרדכי אזרחי זצוק"ל, חבר מועצת גדולי התורה. אשר העמיד במשך עשרות שנים אלפי תלמידים בתורה ויראת שמיים עם מורי דרכינו, ונשא על כפיו את עול עם ישראל ושל תנועתינו הקדושה. גדולה האבידה ואין לה תמורה".

תנועת ש"ס: "אוי, מי ייתן לנו תמורתו! תנועת ש״ס ובראשה מרנן ורבנן מועצת חכמי התורה שליט״א, יו״ר התנועה אריה דרעי, נציגיה ופעיליה, מבכים מרה את פטירתו של זקן ראשי הישיבות משיירי כנסת הגדולה, גאון מופלג בכל מכמני התורה, שריד לדור דעה אשר הרביץ תורה לאלפים ורבבות למעלה משנות דור מתוך חדווה של תורה והשיב רבים מעוון, ידיד אמת לתנועת ש״ס הק׳ ונושאי דגלה מאז היווסדה והיה לעזר ואחיסמך לבני עדות המזרח לגדלם ולרוממם, מגדולי ופארי הדור מרן הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצוק״ל

"ראש ישיבת עטרת ישראל, חבר נשיאות ועד הישיבות וחבר מועצת גדולי התורה אשר התבקש הבוקר לישיבה של מעלה והוא בן צ״ד שנים.

"מועצת חכמי התורה ותנועת ש״ס אבלים יחד עם אלפי תלמידיו וכל בית ישראל על האבדן הגדול לעולם התורה והישיבות, וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה׳".

שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף, יו"ר יהדות התורה: "יחד עם כל בית ישראל קבלתי בתדהמה את הבשורה המרה על הסתלקותו לגנזי מרומים של ראש ישיבת 'עטרת ישראל' מרן הגאון הגדול רבי ברוך מרדכי אזרחי זצוק"ל בעל ה'ברכת מרדכי', מגדולי מעתיקי השמועה בדור האחרון, שכל חייו היו מוקדשים לתורה, עבודת ה', ואהבת ישראל לכל יהודי באשר הוא.

"העמיד דורות רבים של תלמידים בישיבה הקדושה 'עטרת ישראל', זכה להרבות חיילים רבים לתורה, עמד בעוז ובגבורה כנגד המבקשים לחבל בכרם ישראל ובחומות השבת. אני שולח את תנחומיי לבני משפחתו ולתלמידיו הרבים שהלכו לאורו. תּוֹרָה תּוֹרָה חִגְרִי-שָׂק, וְהִתְפַּלְּשִׁי בַּעֲפָרִים אֵבֶל יָחִיד עֲשִׂי לָךְ, מִסְפַּד תַּמְרוּרִים"

שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש: "ברוך דיין האמת. צער רב ויגון קודר בכל שדרות היהדות הנאמנה על הסתלקותו לשמי מעלה של מרן ראש הישיבה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצוקללה"ה, חבר מועצת גדולי התורה וראש ישיבת עטרת ישראל.

"מרן זצוק"ל הנהיג בגאון ובתפארת את ישיבת עטרת ישראל והיה מורה דרך לרבבות תלמידיו ושומעי לקחו. זכתה ירושלים שהיה ממנהיגה הרוחניים במשך שנות דור והשפיע עלינו מתורתו וקדושתו. יְרוּשָׁלַיִם שֶׁל מַעְלָה אָבְדָה כְּלִי חֶמְדָּתָהּ".

שר הרווחה, יעקב מרגי: "נִצְּחוּ אֶרְאֶלִּים אֶת הַמְּצוּקִים וְנִשְׁבָּה אֲרוֹן הַקֹּדֶשׁ". יחד עם כל בית ישראל אני כואב ודואב על הסתלקותו לגנזי מרומים של מרן ראש הישיבה, הגאון הגדול רבי ברוך מרדכי אזרחי זצוק"ל, זקן מועצת גדולי התורה. במשך עשרות בשנים הרביץ תורה לרבים והעמיד דורות של אלפי תלמידים".

השר חיים ביטון: ניצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש. בלב נשבר ונדכה אנו מבכים מרה את הסתלקותו של מרן ראש הישיבה, זקן מועצת גדולי התורה שריד לדור דעה, הגאון הגדול הרב הרב ברוך מרדכי אזרחי זצוק"ל"

"זכיתי להסתופף בצילו של מרן ראש הישיבה כתלמיד בישיבה הקדושה,לשמוע את שיעוריו העמוקים ולינוק מתורתו, כמו עשרות אלפי התלמידים שהעמיד לתורה ולתעודה. מי ייתן לנו תמורתו".

שר העבודה, יואב בן צור: "אָבִי אָבִי רֶכֶב יִשְׂרָאֵל וּפָרָשָׁיו. אוי לנו כי הושברנו, נפלה עטרת ראשנו, זקן חברי מועצת גדולי התורה, שריד לדור דעה, מרן ראש הישיבה הרב ברוך מרדכי אזרחי זצוק"ל. וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף השם".

ח"כ ארז מלול, בוגר ישיבת 'עטרת ישראל': "יום עצוב מאוד. עם ישראל איבד היום את ענק מגדולי הענקים. שריד לדור דעה. הראש ישיבה שלי שזכיתי שנים לשמוע ממנו שיעורי תורה. אבידה שאין לתאר".

סגן שר החקלאות, ח"כ משה אבוטבול: "יחד עם כל בית ישראל, קבלתי בתדהמה את ההודעה המרה על פטירתו של מרן ראש הישיבה וחבר מועצת גדולי התורה, הגאון הגדול הרב ברוך מדרכי אזרחי זצוק"ל .

"דמעות צער וגעגועים, למר"ן ראש הישיבה. העיר בית שמש חייבת לו את התפתחותה הרוחנית, שכראש עיר תמיד עודדני לפתח ולטפח הקמת ישיבות ותתי"ם בעיר .

"בביקורי אליו לאחרונה כח"כ ויו"ר השדולה למען השבת, חתם וחיזק את הצורך בשמירת השבת בפרט בשעון החורף חבל על דאבדין".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר