ישראל במלחמהישראל במלחמה

המדריך השלם לעורך החדשות

אתה נמצא כאן בזכות היותך ליברל, נאור ובעל דעות מתקדמות הכוללות אהדת ערבים ושנאת חרדים. אבל לא נעים לדבר על זה בגלוי (דעות)

ישעיה (שי) הורוויץ | כיכר השבת |
שוטרים בלי מדים. מעצר מפגין אמש. צילום: פלאש 90

אנחנו יודעים שעבדת קשה עד שהגעת לתפקידך. אתה נמצא כאן בזכות היותך ליברל, נאור ובעל דעות מתקדמות הכוללות אהדת ערבים ושנאת חרדים. אבל לא נעים לדבר על זה בגלוי. זה לא מנומס וגם לא תקין פוליטית, אבל התפקיד מחייב. אז לנוחיותך אנו מצרפים בזאת את המדריך השלם לטיפול בהפגנות חרדים.

הפגנות: הפגנות של דרוזים, או עובדי עוף העמק אלו הפגנות מחאה. הפגנות של חרדים הינם, תמיד, אבל תמיד "מהומות החרדים", במקרה של הפגנה שקטה, ו"התפרעויות החרדים", כאשר ההפגנה יותר רעשנית.

הכללה: עליך שלא להפריד ולהגדיר את המפגינים כמשתייכים לקבוצה מסויימת, או לשכונה מסויימת, אלא תמיד מדובר ב"חרדים", אם אתה עורך בטלוויזיה תצלם אנשים חרדים שהולכים ברחוב, גם אם הם לא קשורים להפגנה. תצלם שוב ושוב את הפח הקטן שבוער בפינה. זה מצטלם טוב, ואם חרדי עם זקן ארוך עובר ליד תנסה לתפוס אותם ביחד.

מגיבים: כשאה מבקש מהכתב שיביא תגובה מן הצד החרדי, תבקש ממנו להביא חרדי אותנטי, מישהו שיגיב באופן עילג, בעברית לא תקינה, ויבלע את המילים בין משפט למשפט. זה יסתדר לך עם התיאור שלך של המון חרדי נבער ומבעיר פחי אשפה.

גרשיים: כאשר אתה כעורך, או שדרן מביאים עובדות שהורסים לך את התיאוריה, כמו דברים של קצין משטרה בכיר שאומר שמדובר ב"קומץ", תדגיש כי הדבר הוא "לטענתו" או "כלשונו".

עובדות: גם כאשר מדובר בתיאוריה או בגרסה שלא נבדקה לעומק, אל תטרח להיכנס לפרטים ולקיים בדיקה יסודית. בסך הכל מדובר בחרדים. לא צריך להתרגש יתר על המידה. אם המשטרה מספרת שנפצעו 5 שוטרים, אל תטרח לבדוק אם מדובר בעקיצת יתוש או באמת בפציעה קשה ומסוכנת. אותו דבר אם ראש העיר אומר כי הוא מפסיק את שירותי העירייה לשכונות החרדיות בגלל "סכנת נפשות" אל תטרח לבדוק אם זה נכון או לא, בדיוק כמו שלא טרחת לבדוק את עניין ה"פיקוח נפש" בפתיחת חניון קרתא.

פרופורציה: הכי חשוב בסיקור הפגנות החרדים הוא הפרופורציה. כל דבר שקשור לחרדים באופן שלילי תן לו פרופורציה ע נ ק י ת. אם אתה עורך עיתון שים את הכתבה על החרדים בעמוד השער של העיתון, תקדיש לכל פח אשפה בוער 2 עמודי אמצע, ולתיאור הצבעוני של הכתב שעמד על המדרכה והביט על 5 המשועממים התורנים תן לו 3 עמודים. אם אתה עורך את מהדורת החדשות של הערב, תתחיל את המהדורה עם ההפגנה, סליחה עם המהומות לפני התקציב, לפני הרצח ברחובות ולפני הסוגיה האיראנית. זה נורא חשוב.

אי-האנשה: בכל הקשור לחרדים שחשודים, חובה עליך להבליט את היות החשוד (האמיתי או המדומה) חרדי. אם נהג נסע לאט ובחורה נתלתה על מכוניתו ולא קרה לה כלום, לא נורא תעניק לידיעה שלך בנושא כותרת ענקית עם שמות תואר בסגנון "האברך הדורס", או במקרה אחר "האמא החרדית המתעללת", תדגיש את המלה חרדי. זה נורא חשוב. כך שכל עם ישראל שקורא, צופה ושומע יבין שמדובר באירוע שאינו חריג. אלא זה כ ל החרדים.

הבלטה: את הידיעה אודות האם החרדית, האברך הדורס, המפגינים המקפצים והחרדים המשתמטים תקדם לתחילת המהדורה. אתה חייב להשתמש בפונט חיים בעובי 132 ובצבע אדום וזועק. ואם אתה עורך חדשות באינטרנט, שים את הידיעה על החרדים בתחילת העמוד, בראש החדשות. תסמוך על הטוקבקיסטים שישלימו עבורך את עבודת ההשנאה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר