אבידן קיבל דמי פורים

הבן של הדובר שהתחפש לראש העיר, מה הביא אמסלם לחיילים, מי התחפש לבנט במקום להמן, ואיזה עוגה מיוחדת קיבל הראש"ל? הפיסטוקים בעריכת אפרים גלעד (ברנז'ה)

אפרים גלעד | כיכר השבת |
(צילומים: יום ליום)

* המקום: שכונת סנהדריה המורחבת בירושלים. הזמן: יום שני, פורים דמוקפין. אל מעונו של הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף, הגיעו תלמידיו כדי לשמוח עמו בשמחת הפורים. אחד התלמידים השקיע במיוחד במצוות "משלוח מנות", והכין לראש"ל עוגה מיוחדת בצורת מצנפת ועליה מונחים שני ספרי "ילקוט יוסף". המדור שמאוד אהב את הרעיון, מיהר לתעד, והבטיח לעצמו להכין עוגה שכזו בפורים הבא, אבל בגודל של כל סט ה"ילקוט יוסף"...

* לאחר שקרא לבנו "עובדיה יוסף", מגיש המהדורה המרכזית ברדיו "קול ברמה" העונה לשם אבי מימרן, החליט לחפש את התינוק הפעוט בתחפושת מושקעת מאוד, ותפר בעבורו גלימה ומצנפת כמו של מרן זצוק"ל. העיניים של המדור שיודעות להבחין בתחפושות מושקעות, מיהרו להכתיר את התחפושת בתור "התחפושת של מרן הכי מוצלחת של השנה".

* רבה של העיר חולון, הגאון רבי אברהם יוסף, הדרים לעיר באר שבע, וחגג את ימי הפורים ביחד עם מחותנו, רבה של העיר באר שבע, הגאון רבי יהודה דרעי. לאחר שמילאו את גרונם ביין כמצוות היום, הם פיזזו ושמחו בשמחת הפורים.

* קצת באיחור: נכבדים רבים הגיעו לשמוח בשמחת אירוסי הבחור החשוב יהודה כנפו, מבחירי ישיבת פוניבז', ובנו של יו"ר סיעת ש"ס באשדוד עמרם כנפו. נצפו בעין המדור: ראשי ישיבת פוניבז' הגרח"פ ברמן והגר"י כהנמן, יו"ר ש"ס אריה דרעי, משה אבוטבול, עובדיה דהן, יהודה אבידן ונכבדים נוספים. חכו, יש המשך: שבוע לאחר מכן אירס אותו כנפו גם את הבן השני מאיר נ"י. המדור שולח ברכת מזל טוב כפולה.

* עדיין באשדוד: אבי אמסלם, חבר מועצת העיר, החליט לשמח את החיילים הנמצאים בשטח כיפת הברזל בפאתי העיר, והעניק להם משלוח מנות מכובד. החיילים הודו לו בחום, וביקשו להצטלם עמו למזכרת.

* ואותו אמסלם נצפה בעין המדור כשהוא מעניק דמי פורים ליהודה אבידן... המדור מיהר להנציח את הרגע.

* מתי רוזנצוויג, דובר עיריית בית שמש, החליט לארגן לבנו תחפושת יצירתית במיוחד, וחיפש אותו ל... משה אבוטבול, ראש העיר בית שמש. העיניים של המדור העדיפו להתחפש לצביקה כהן, ולחלק שוברים לכבוד החג (סתם מתיחה לכבוד פורים - למי שלא קלט, תפסיקו לצלצל אליו. בינתיים אין שוברים).

* תכירו את מוטי בוסקילה, מפעילי תנועת ש"ס בעיר בת ים, שהעדיף השנה להתחפש לנפתלי בנט. הסיבה: להתחפש כל שנה להמן - זה כבר פאסה. ויש גם תמונה.

* יום למחרת הבחירות בעיר בית שמש, הכניס יו"ר ש"ס אריה דרעי את נכדו בבריתו של אברהם אבינו, במלון גני הכנסת בירושלים. המדור שאוהב צילומים עצמיים (סלפי בלע"ז), מיהר לתעד במהלך השמחה את דרעי ואת בנו ינקי בתמונה משותפת.

* ואם תהיתם היכן שהה דרעי בסופ"ש האחרון, הנה התשובה: לאחר העבודה הקשה והסיזיפית בעיר בית שמש, יצא דרעי לנפוש במלון המצודה בצפת. את ליל פורים דפרזין הוא חגג ביחד עם אנשי צפת, ובניהם: יו"ר ש"ס בצפת רונן גנון, יו"ר ארגון "יד אליעזר" דוב ויזל, ראש מוסדות יתד התשובה הגאון רבי רפאל כהן, הרב בן ציון תייר, סגן רה"ע צפת נהוראי לחיאני, וראש המועצה הדתית בכרמיאל שאול פרץ.

* יו"ר ש"ס בירושלים נתי לסרי, חגג את ימי הפורים דווקא אצל החברים הטובים. בעין המדור הוא נצפה חוגג בביתו של חברו הקרוב חיים ינקל ליבוביץ, וכן עם סגן רה"ע ביתר מטעם ש"ס, יהודה עוביידי. ויש גם תיעוד.

* עשרות בחורי ישיבות הגיעו לביתו של שלמה בניזרי, וחגגו עמו את שמחת הפורים. המדור הצטרף לחגיגות ותיעד.

* גם הרב ליאור גבאי, מנכ"ל רשת מעונות נאות מרגלית, חגג את שמחת הפורים, כשאליו מצטרף אביו, הגאון רבי יוסף גבאי. המדור לבש תרבוש מרוקאי והנציח בעדשתו.

* פינת המזל"טים: לסגן ראש העיר בני ברק, אלי דדון, לרגל הכנסת הנכד בבריתו של אברהם אבינו. לרב אליהו רואש, מרבני שכונת הדר גנים בפתח תקווה, לרגל שמחת בר המצווה לבנו. ירבו שמחות בישראל. שבת שלום.

מה מברכים על עוגת ספרים. הראש"ל והעוגה
פיזזו. הגר"י דרעי והגר"א יוסף
אירס את שני הבנים. עמרם כנפו
ריגש את החיילים. אמסלם ומשלוח המנות
דמי פורים. אמסלם ואבידן
ידברר את התחפושת. הדובר ואבוטבול
המן זה פאסה. בוסקילה מחופש
הבן יקיר לי. דרעי ובנו
פורים בצפת. דרעי והפמליה בחגיגות פורים
חגג עם חברים. נתי לסרי.
חגג עם בחורי הישיבות. הרב שלמה בניזרי
חגג עם האבא. ליאור גבאי

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר