כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

מרדכי בן דוד - העמוד האישי

מרדכי בן דוד. מכונה "מלך המוזיקה החסידית". פורץ דרך, ואחד ממובילי מהפכת המוסיקה בדור האחרון. הוציא לאור 25 אלבומים עד כה

מרדכי בן דוד | כיכר השבת |

מרדכי בן-דוד, הוא מגדולי הזמר החסידי-עולמי ובנו של החזן דוד ורדיגר, חזן חצר גור במשך שנים. מרדכי בן דוד הוא פורץ דרך, ואחד ממובילי מהפכת המוסיקה החסידית בדור האחרון.

הפעם הראשונה בה הופיע באלבום רשמי היה כששר את השיר "ממקומך" בתקליט של אביו. מאז, הוא לא מפסיק להוציא אלבומים שמכרו רבבות עותקים במשך השנים, ולהופיע בכל קצוות תבל.

שיריו של מרדכי בן דוד הפכו, עם השנים, לנכסי צאן ברזל בכל בית יהודי. הגדול שבהם, היה השיר "משיח" שיצא בשנות התשעים ופרץ דרך.

על תחילת דרכו המוסיקלית סיפר מרדכי בן-דוד בראיון: "אבא שלי היה הראשון שהקליט מוזיקה חסידית בסוף שנות החמישים. השיר המפורסם 'לא תבושי', למשל, זה שיר שהתפרסם בזכותו.

"אחר-כך בא ר' שלמה קרליבך, שהוציא את הצימוקים מתוך המוסיקה הכבדה שהיתה בתקופה ההיא, והחל להלביש מילים על מנגינות פשוטות.

"שרתי כמה שירים באלבומים של אבי, לפני שפתחתי בקריירה של סולן. לא חשבתי, בתקופה ההיא, שאני אשיר על במות. לא הייתי בכיוון הזה. אבא שלי היה זה שדחף אותי".

בימי הבראשית, בחר מרדכי בן-דוד להוסיף את שם משפחתו המקורי, ורדיגר, לאלבום, כדי לקבל גיבוי ממי שהיה אחד המוזיקאים המוערכים בתקופה ההיא - אביו. "אחר-כך, באלבומים הבאים כבר הסרתי את השם ורדיגר ונשאר מרדכי בן דוד", הוא מספר.

במשך עשרות שנות הקריירה המוסיקלית המשגשגת שלו, הוא הוציא לאור 25 אלבומים. האחרון שבהם הוא "כולם אהובים" שיצא בשנת תשס"ט וזכה להצלחה מסחרית גדולה.

בשנות ה-2000, למרות עלייתם המטאורית של כוכבי זמר חדשים כמו יעקב שוואקי ואחרים, מקומו של מרדכי בן דוד כזמר חסידי מוערך ומוביל - נשמר.

בשנת תש"ע, אחרי זמן רב שלא קיים הופעה מלאה בישראל, מגיע מרדכי בן דוד למופע מלא שיכלול את מיטב שיריו מכל הזמנים בהיכל התרבות בתל-אביב.

בנו של מרדכי בן דוד הוא הזמר יידל ורדיגר, גם הוא כוכב זמר חסידי מוכר.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר