"רוצה להתרכז"

פריד גילה איפה הוא מתפלל בימים הנוראים ולמה לא ניגש כחזן

בשיחה עם נשים, שהתעניינו איפה יוכלו לשמוע אותו עובר לפני התיבה כחזן בראש השנה, גילה גדול הזמר החסידי אברהם פריד איך נראות תפילות הימים הנוראים שלו (ברנז'ה, אנשים)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
לא ניגש חזן. פריד (צילום: משה ביטון)

רגע לפני הימים הנוראים, בשיחת 'זום' שקיים אמש (ראשון) עם נשים, סיפר גדול הזמר החסידי אברהם פריד על התפילות שלו בימים הנוראים.

"אני מתפלל בפינה בבית הכנסת שלנו בשכונת קראון הייטס בניו יורק, לא לפני העמוד, לא עובר לפני התיבה", אמר לאחר שהמשתתפות ביקשו לדעת איפה יהיה אפשר לשמוע אותו כחזן בראש השנה. הוא הוסיף: "אני עומד בצד בשקט כאחד המתפללים, ולא מודאג איך הקול שלי נשמע.

"לאורך השנים היו הצעות רבות, אבל אני רוצה להתרכז בתפילות שלי, בכוונות שלי. כל השנה אני על הבמה, בימים הנוראים אני מופיע רק לפני ריבונו של עולם".

את הדברים אמר בסדנת "מתחדשות", בהנחיית אשת התקשורת סיון רהב מאיר, שאף פרסמה את עיקרי הדברים. עוד ענה פריד, כשנשאל בידי רהב מאיר איך הוא מצליח להתחדש לאורך עשרות שנות קריירה: "אנשים מנסים להמציא את עצמם, במקום לדבוק בשליחות שלהם ולמצוא את ההתחדשות במקום שבו הם נמצאים. זה כמו בתפילה. המילים לא משתנות, אתה צריך להשתנות, למצוא את הטעם.

"אני שר באנגלית, בעברית, באידיש, עושה דואטים, אבל נשאר בתוך התחום שלי. ואם אני צריך לשיר את השיר שלי 'תניא' בפעם המיליון, אני אומר לעצמי שבהשגחה פרטית קיבלתי עוד הזדמנות לשיר 'תניא', ברגע הזה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר