כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"אכזבה על מלא"

איש התקשורת שנהיה ימני - נגד הממשלה: "קרה משהו נורא"

לדברי אברי גלעד, "קרה לימין משהו נורא בעיניי. הוא נהיה מלוכני. הוא שם את ביבי כמטרת קיומו היחידית, האידיאולוגיה נזרקה לפח" (ברנז'ה)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
(צילום מסך מתוך רשת 13)

איש התקשורת אברי גלעד, שהיה מזוהה בדעותיו עם השמאל ושינה את דעתו והפך לאיש ימין, כותב בטורו השבועי ב'ישראל היום' כי הוא מאוכזב מהממשלה ומהעובדה שהימין הפך למלוכני שמתעניין רק בביבי ולא באידיאולוגיה.

הוא כתב, "קרה לימין משהו נורא בעיניי. הוא נהיה מלוכני. הוא שם את ביבי כמטרת קיומו היחידית, האידיאולוגיה נזרקה לפח. אין ימין, יש נאמנות לשליט, ולכן רק הנאמנים על מלא התקדמו במעלה התפקידים, כל השאר נפלטו".

אברי גלעד כותב כי "לכן אנחנו מקבלים כעת ממשלה כה גרועה, שגורמת לי מבוכה עמוקה. בזה תמכתי? את זה קידמתי? על זה נלחמתי באולפנים? על זה הוּקעתי ויוּרטתי? על המופע החובבני הזה? זה ימין? לא יכול להיות. זאת התחזות של חסרי תועלת המתחפשים לבעלי אידיאולוגיה כדי לבוז בז לעצמם. זהו".

"אני מסתכל על מאה הימים הראשונים של הממשלה הזאת ושואל: מה עשיתם? במה הועלתם? בקריעת החברה? במחיקת ערך כלכלת המדינה? בהורדת חום היחסים עם כל מדינות ערב? בעימות עם האמריקנים? בפיחות ערך הצבא? בהצתת מלחמת דת? בהרס חופשת הפסח? ואל תגידו "הם התחילו". אתם התחלתם את כל הנפילה הזאת, בעבודה מרושלת, בחזירות לבזוז משאבים, בחוסר כישרון ויכולות, בדרדור השיח למיץ של הזבל ברמת חובב. את אותן תוצאות הייתם משיגים לו הייתם עדינים, מקשיבים, מאמינים בכוחכם ולא שואבים אותו מליבוי האש ומשיסוי האזרחים אלה באלה".

לסיום כתב, "להיות "ימני" זה לא מספיק. צריך גם מומחיות, ויכולות מעולות, וכישורי למידה, וממלכתיות מעל הכל, לא שפת ג'ורה. אחרי שגמרו לפצל את המשרדים, עכשיו הם עוסקים בהשמדת מה שנותר בידיהם. איזו בושה. כמה בדידות אני מרגיש, להיות ימני ולפחד כל רגע מהצעד הבא של הממשלה הימנית. מרגיש אכזבה על מלא".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר