ההתבטאות והסערה

בנה של טלי גוטליב מגיב ברשת לאימו: "לפעמים אני לא איתך"

בתגובה לדברים שכתבה ברשת נגד איש התרבות הישראלי שנפטר בשבוע שעבר, כתב בנה, יהונתן גוטליב, לח"כית מהליכוד תגובה פומבית (אנשים)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
טלי גוטליב (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

יונתן גוטליב, בנה של חבר הכנסת טלי גוטליב מהליכוד, הגיב בפומבי ברשת החברתית פייסבוק לדברים שכתבה אימו ובו התייחסה לביטויים שלה על יהונתן גפן ז"ל, איש תרבות ישראלי חילוני שהלך לעולמו בשבוע שעבר.

"לפעמים אמא יקרה אני איתך ולפעמים אני לא", כתב הבן. "מקרה זה הוא אחד מהם. אני אינני מאמין שיש לגדף אדם, לא בחייו ובטח לא במותו. מר גפן היקר לא שותף לדעותיך ולא היה אדם שפוליטית את מחוברת אליו או בכלל היית מתחברת, על זה אין אנו חולקים".

הבן הוסיף: "יהונתן גפן, מבחינה תרבותית, לא פוליטית, נחשב לנכס צאן ברזל; שיריו ויצירותיו מלוות את העם שנים רבות וככל הנראה ימשיכו".

את דבריו חתם: "אמא יקרה שלי, זכותך לדעותיך, זכותך להתבטא כראות עיניך, כל עוד את שלמה עם דבריך ומעשיך אני איתך ואתמוך בך לעד. כמו שאני אוהב לעשות אני מצידי מציג זווית הסתכלות חדשה על סיטואציה. לעולם לא אתן על אדם אחר את דעתי בכוח, רק אציג מחשבה חדשה".

את הדברים כתב הבן בתגובה לפוסט של אימו כנגד גפן. האימא חברת הכנסת כתבה: "הבן שלי אמר לי שהוא היה מתפרק אם אחרי מותי היו אומרים שייצגתי זבל ושאני אשה רעה. עניתי לו שאין לי ספק כי לאחר מותי כמו גם בחיי הוא ישמע רפש וגועל, ושלא יצפה שיראו בי סמל תרבות

"אך בוודאות לאחר מותי לא תמצאו שקראתי לאלימות וקשיחות כנגד אנשי ימין, לא תמצאו שאני משווה בין מחבלת לאנה פרנק וחנה סנש. בעיקר לא תמצאו שאמרתי לאח שכול כי האח הלא נכון נהרג. יונתן גפן ז״ל דווקא אמר את כל הדברים הללו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות