ישראל במלחמהישראל במלחמה

בג"ץ ידון: האם מורשעי הולילנד יכלאו לפני ההכרעה בערעור

שופט בית המשפט העליון נעם סולברג ידון הבוקר האם שמונת מורשעי הולילנד, בהם אורי לופוליאנסקי ואהוד אולמרט, יחלו לרצות את עונשם עוד בטרם יוכרע הערעור שהגישו (ארץ)

צביקה גרוניך | כיכר השבת |
אורי לופוליאנסקי (צילום: פלאש 90)

אחרי שבועות של דיונים, שופט בית המשפט העליון נעם סולברג ידון הבוקר (חמישי) בסוגיית כליאתם של שמונת מורשעי הולילנד, בהם ראש העיר לשעבר אורי לופוליאנסקי וראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, זאת לאחר שאלו ביקשו עיכוב ביצוע לעונשם עד להכרעה בערעור שהגישו.

ב-1 בספטמבר היו אמורים להיכנס אל מאחורי סורג ובריח כל שמונת מורשעי פרשת הולילנד, אך בית המשפט עיכב זמנית את מועד כניסתם עד להכרעה בבקשתם לדחות את הכניסה עד לדיון בערעור על העונש.

פרקליטות המדינה הודיעה כי היא מתנגדת לעיכוב מאסר המורשעים, אהוד אולמרט, הלל צ'רני, אביגדור קלנר, אורי שטרית, אלי שמחיוף, מאיר רבין, דני דנקנר ואורי לופוליאנסקי - שנידונו לתקופות מאסר ממושכות.

בפרקליטות נימקו את התנגדותם הנחרצת בכך ש"סיכויי הערעור של כלל המבקשים נמוכים עד מאוד. טענות המבקשים, או לפחות רובן המוחלט, מכוונות כנגד ממצאים עובדתיים וממצאי מהימנות שנקבעו בזהירות ובקפידה על ידי בית המשפט המחוזי. זוהי משוכה גבוהה במיוחד, וספק אם המבקשים יצלחו אותה".

"מעשיהם המושחתים של המבקשים כולם, אלה שהפכו את מתן כספי השוחד הרבים לאמצעי לגיטימי להשגת מבוקשם מאת פקידי ונבחרי הציבור, ואלה מנגד, שלא בחלו, במשך שנים רבות, בקבלת כספים בסכומי עתק, פגעו באופן קשה ביותר באינטרסים ציבוריים חשובים. דומה כי הפרשיות שבהן הורשעו המבקשים הן מהחמורות שידעה המדינה בתחום זה", נכתב באשר לעצם ההרשעה.

לסיכום, נאמר בהודעת הפרקליטות, כי "בנסיבותיה החמורות של פרשה זו גם עברם הפלילי ה'נקי' של המבקשים והתנהגותם התקינה במהלך המשפט אין בכוחם להטות את הכף לטובת עיכוב ביצוע עונשם".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר